W sytuacji gdy planujesz wykonywanie kopii zapasowych samodzielnie i mieć dostęp do większej ilości punktów niż zawarte w naszej ofercie, możesz w przypadku CMS WordPress skorzystać z wtyczki „UpDraft”.
Po zalogowaniu się do zaplecza WordPress przejdź do sekcji wtyczek w menu po lewej stronie i wybierz dodanie nowej. W polu wyszukiwania z prawej strony wpisz, że szukasz wtyczki „UpDraft”. Gdy system ją odnajdzie, kliknij w przycisk „Zainstaluj”
Po chwili wtyczka zostanie zainstalowana. Teraz aktywuj ją klikając przycisk „Włącz”.
Wtyczka została aktywowana. Powinieneś zobaczyć okienko, które po kliknięciu w przycisk „Naciśnij tutaj, aby rozpocząć!” przeniesie Cię do jej ustawień i pozwoli na zlecenie wygenerowania pierwszego punktu kopii zapasowej.
Na stronie, która się pojawi znajdziesz przycisk „Utwórz kopię”. Kliknij aby wygenerować pierwszy punkt kopii zapasowej.
W okienku, które się pojawi, nie wykonuj żadnych zmian. Kliknij przycisk „Utwórz kopię”.
W zależności od rozmiaru twojej strony WWW oraz bazy danych z niej powiązanej proces może zająć od kilku do kilkunastu minut.
Teraz w zależności od potrzeb, możesz przejść do zakładki „Ustawienia” i tam wybrać czy punkty kopii zapasowych będziesz wykonywał ręcznie czy też mają one być wykonywane w zadanych (wybranych z rozwijanej listy) interwałach czasowych. Możesz również określić ile punktów kopii zapasowych ma być przechowywanych na serwerze. Zapobiegnie to zaleganiu kopii przestarzałych.
Wykonywane w ten sposób kopie zapasowe zapisywane są domyślnie na Twoim koncie i zajmują przestrzeń dyskową na Twoim koncie, co przy dużej ilości punktów kopii może spowodować podwyższone koszty utrzymania.