1. W celu utworzenia nowego konta WWW należy posiadać domenę. Jeżeli jeszcze nie posiadasz żadnej zapoznaj się z instrukcją pod tym względem tutaj.
2. Domenę należy zaparkować w dPanelu, umożliwi to zarządzanie usługami z nią związanymi, a przede wszystkim utworzenie strony WWW. Logujemy się do dPanelu (jak to zrobisz znajdziesz pod tym adresem) i wybieramy zakładkę „Domeny”, a następnie klikamy zielony przycisk „Zaparkuj domenę”.
Po zaparkowaniu domeny będzie można tworzyć również skrzynki pocztowe w tej domenie, jak to zrobić znajdziesz tutaj.
3. Wyświetli się formularz z prośbą o podanie nazwy parkowanej domeny. Wpisujemy teraz nazwę swojej domeny i zatwierdzamy przyciskiem „Zaparkuj domenę”.
4. Domena pojawi się teraz na liście, kolejnym krokiem jest przejście na zakładkę „Strony WWW” i kliknięcie zielonego przycisku „Dodaj”.
Do wyboru będziemy mieli dwie opcje, „Aplikacja WWW ” lub „Pusta strona WWW”, gdzie będzie można utworzyć dowolną stronę WWW.
Spis treści
Autoinstalator
Wyświetli się okienko z prośbą o podanie nazwy strony, wybranie rodzaju aplikacji oraz koniecznością akceptacji Licencji GPL po uprzednim zapoznaniu się z nią. W celu instalacji klikamy „Dodaj stronę”.
Aktualnie dostępne aplikacje to: „WordPress”, „phpBB3”, „Joomla”, „Drupal”. Wraz z rozwojem dPanelu będą dodawane kolejne aplikacje.
Wybór Inna aplikacja spowoduje utworzenie pustej strony WWW, na której możesz zainstalować dowolną aplikację.
Po zatwierdzeniu dodania strony wyświetl się status wykonywanej operacji, o zakończeniu instalacji poinformujemy Cię powiadomieniem push na naszą aplikację mobilną (więcej informacji o aplikacji mobilnej znajdziesz tutaj), powiadomieniem e-mail oraz notyfikacją w dPanelu.
Status instalacji odświeża się automatycznie co kilka sekund. Zostaw okienko otwarte, aby monitorować stan instalacji.
Po ukończonej instalacji pojawi się czerwony przycisk Dane dostępowe,
kliknięcie go spowoduje wyświetlenie wszystkich niezbędnych danych związanych z Twoją nową stroną. Dane dostępowe możesz pobrać również w postaci pliku PDF.
Jeżeli omyłkowo okno z statusem instalacji zostało zamknięte, dane dostępowe zawsze możesz podejrzeć klikając „Akcje”z prawej strony wybranej strony WWW i z listy wybierasz „Dane dostępowe”.
Klikając Dane do FTP, MySQL, E-mail wyświetlisz wszystkie informację o powiązaniach z daną stroną WWW. Nie musisz już klikać w każdą kategorię osobno, aby sprawdzić jakie dane są przypisane do strony WWW. Teraz sprawdzisz to w jednym miejscu.
Hasła danych dostępowych będą widoczne przez 3 dni, następnie zostaną one ukryte!
Informacje jak korzystać z najpopularniejszych programów FTP do łączenia się z serwerem FTP znajdziesz pod tym adresem.
Więcej informacji na temat zarządzania swoją stroną WWW znajdziesz pod tym linkiem.
Pusta strona WWW
Po wyborze przycisku „Pusta strona WWW” – zaawansowane wyświetli się formularz, gdzie możemy zdefiniować ustawienia naszej przyszłej strony WWW.
Podajemy nazwę naszego serwisu, na tej podstawie domyślnie zostanie stworzona struktura katalogów o takiej nazwie łącznie z katalogiem public_html. W celu zmiany tego wpisujemy inną nazwę w polu Katalog konta WWW, a z rozwijanej listy Katalog public_html wybieramy interesującą nas opcje.
Jeżeli na serwerze FTP nie znajdują się ścieżka zdefiniowana podczas zakładania nowej strony zostanie ona utworzone automatycznie. W innym przypadku strona zostanie podpięta pod istniejący katalog.
Ustalamy wersję PHP dla strony oraz decydujemy czy dla domeny ma być aktywny „Wildcard” (na konto Wildcard przekierowywany jest ruch z nieistniejących subdomen). Ostatnim etapem tworzenia strony WWW jest decyzja, czy ma zostać utworzone konto FTP (przy logowaniu do takiego konta podgląd będzie tylko do plików tej strony) oraz baza MySQL powiązana z danym serwisem.
Po uzupełnieniu formularza klikamy zielony przycisk „Dodaj stronę WWW”. Wyświetli się status instalacji nowej pustej strony WWW. W sytuacji kiedy zaznaczyliśmy utworzenie konta FTP lub Bazy danych po ukończeniu operacji będziemy mogli podejrzeć dane dostępowe oraz pobrać je w postaci pliku PDF.
Hasło do konta FTP będzie widoczne w danych dostępowych przez 3 dni, następnie zostanie ono ukryte.
Jeżeli omyłkowo zamknąłeś okno z statusem instalacji dane dostępowe zawsze możesz podejrzeć klikając „Akcje” z prawej strony wybranej strony WWW i z listy wybierasz „Dane dostępowe”
Nie musisz już klikać w każdą kategorię osobno, aby sprawdzić jakie dane są przypisane do strony WWW. Teraz sprawdzisz to w jednym miejscu.
Informacje jak korzystać z najpopularniejszych programów FTP do łączenia się z serwerem FTP znajdziesz pod tym adresem.
Po wykonaniu powyższych czynności strona WWW będzie teraz widniała na liście wszystkich stron WWW.
Informację związane z zarządzaniem stroną WWW znajdziesz pod tym linkiem.