MailerLite to narzędzie do wysyłania maili, które jest wykorzystywane głównie do zarządzania kampaniami e-mailowymi i automatyzacji marketingu. Jest to platforma, która umożliwia użytkownikom projektowanie, wysyłanie i śledzenie efektywności ich kampanii e-mailowych.
Funkcje MailerLite obejmują tworzenie profesjonalnych szablonów e-maili, segmentację list odbiorców, planowanie i harmonogramowanie wysyłki, śledzenie wyników kampanii (takich jak współczynnik otwarcia, kliknięć i konwersji), integracje z innymi narzędziami marketingowymi oraz automatyzację procesów marketingowych, takich jak powitalne serie e-maili czy e-maile opuszczonego koszyka w sklepie internetowym.
Jest to popularne narzędzie wśród małych firm, start-upów oraz marketerów działających w obszarze e-commerce i marketingu cyfrowego. Oferuje funkcje podobne do innych platform do wysyłania e-maili, takich jak Mailchimp czy Campaign Monitor.
Weryfikacja rekordów TXT/SPF oraz CNAME
Podczas tworzenia nowej kampanii mailingowej dla wybranej domeny, w prawym dolnym roku znajdziesz przycisk “Zaczynaj”. Jedną z pozycji, które tam znajdziesz jest “Uwierzytelnij swoją domenę”. Kliknij w tę opcję.
Na stronie, która się pojawi znajdziesz listę domen powiązanych z Twoim kontem Mailerlite. Kliknij w link “Uwierzytelnij” aby uzyskać informacje jakie rekordy należy dodać w strefie DNS domeny.
Okienko, które zostanie załadowane wskaże Ci dokładnie formułę rekordów tj. nazwę oraz wartość jakie należy wprowadzić w dPanelu.
Po zalogowaniu się w nowej zakładce przeglądarki do dPanelu, przejdź do sekcji Domeny, następnie wybierz domenę, rozwiń pozycję Zaparkowana i tam kliknij w przycisk Zarządzaj DNS aby modyfikować strefę DNS.
W pierwszym kroku dodany rekord CNAME wskazany w instrukcji Mailerlite. Aby to wykonać, kliknij przycisk +Dodaj rekord,
a następnie wypełnij pole nazwy zgodnie z wytycznymi ze strony Mailerlite, wybierz typ rekordu z listy jako CNAME i wypełnij pole wartości zgodnie z wytycznymi ze strony Mailerlite. Gdy uzupełnisz formularz, kliknij przycisk Dodaj rekord DNS.
W kolejnym i ostatnim kroku, na liście rekordów DNS znajdź zapis SPF. Rozpoznasz go po polu wartości, które zawiera ciąg znaków v=spf1 i kliknij przycisk Edytuj znajdujący się po prawej stronie.
W oknie edycji, które się pojawi, zastąp wyłącznie zawartość pola wartości tą, którą otrzymałeś ze strony Mailerlite z wytycznymi i zapisz zmianę klikając przycisk Edytuj rekord DNS.
To wszystko. Pamiętaj, że zmiana w strefie DNS wymaga propagacji.
Propagacją określamy rozgłoszenie w sieci internet wszelkich zmian na płaszczyźnie konfiguracji domeny tj. w ustawieniach serwerów DNS oraz strefy DNS, która im podlega. Dotyczy to zarówno sytuacji gdy domena została dopiero zarejestrowana, a więc powstała w rejestrze nadrzędnym, ale również zmian w konfiguracji już istniejącej domeny. Proces ten jest uzależniony od operatorów na całym świecie i przyjmuje się, że może potrwać do 24 godzin.