Po zalogowaniu się na dpoczta.pl, kliknij ikonę „koła zębatego” znajdującą się z prawej strony. Po załadowaniu się strony ustawień wybierz kolejno od lewej „Preferencje”, a następnie „Kalendarz”.
Co możesz skonfigurować?
- Wstępny widok kalendarza – a więc ramy czasowe, które mają występować domyślnie po załadowaniu się widoku kalendarza. Może to być miesiąc, tydzień, dzień lub widok obejmujący agendę spotkań.
- Początek tygodnia w – określa czy rozpoczynasz swój tydzień pracy i co za tym idzie zadania w kalendarzu w poniedziałek, czy wybrany inny dzień tygodnia.
- Trwanie jednego pola (min) – określi minimalną wartość trwania spotkania / wydarzenia w ramach jednej komórki kalendarza. Domyślnie wartość ta obejmuje 30z minut, jednak jeśli Twoje spotkania trwają z reguły dłużej, możesz zmienić tę wartość.
- Przewiń do momentu – określa godzinę, która ma widnieć na górze widoku kalendarza i być tym samym traktowana jako początek Twojego dnia.
- Domyślny kalendarz na zdarzenia – przy założeniu, że utworzonych zostało więcej kalendarzy np. z podziałem na prywatny, dom, firma, pozwoli Ci zdefiniować, który z nich będzie traktowany jako domyślny podczas dodawania nowego spotkania / wydarzenia.
- Numeracja tygodni w małym kalendarzu – określ czy w widoku małego kalendarza tygodnie mają być numerowane.
- Kolory kategorii jako granice zdarzeń – sprawia że kolory kategorii ustalane niżej mają być używane jako obramowanie zdarzeń.
- Kategorie – kategorie podzielone na wybrane przez Ciebie nazwy zawierające dodatkowo tag kolorystyczny
- Powiadomienia – ustawienie jaki dźwięk ma się pojawiać w sytuacji gdy ustawiony zostanie alert zdarzenia.