Aktualizacja dPanel.pl (wersje 3.5.8 – 3.5.12) – Helpdesk, wydajność, poprawki

Zapraszam do zapoznania się z nowościami oraz listą poprawek w dPanelu, które wprowadziliśmy w trakcie ostatnich wdrożeń. Nie ogłaszaliśmy kilku poprzednich, ponieważ dotyczyły one przede wszystkim rozwoju naszych systemów wewnętrznych,
m.in dotyczących obsługi klienta, tak żeby nasi konsultanci mogli odpowiadać na Wasze zgłoszenia jeszcze efektywniej.
Miło mi także poinformować że od połowy września podwoiliśmy nasz zespół developerski. Inwestujemy zatem gros czasu w szkolenia, które w niedalekiej przyszłości zaprocentują i pozwolą nam przyśpieszyć prace nad rozwojem funkcjonalnym dPanelu. Dziękujemy za Waszą aktywność i zachęcamy do dodawania nowych zgłoszeń w module Bugs i nowe funkcje.

Oto niektóre ze zmian, które wprowadzone zostały w ramach ostatnich wydań dPanelu

🆕 [Helpdesk 24h] Podpowiedzi z pomocy przy pisaniu zgłoszenia.

Przy pisaniu zgłoszenia na formularzu „Nowe zgłoszenie” wyświetlamy teraz podpowiedzi z bazy artykułów z pomoc.dhosting.pl.

Ponadto w module Helpdesk pojawiła się wyszukiwarka oraz sekcja z często wybieranymi kategoriami w pomocy, która ułatwi znalezienie odpowiedzi na popularne pytania.

🆒 [dPanel v2 i v3] Poprawienie wydajność dPanelu

Obie wersję dpanelu zostały zoptymalizowane – dpanel.pl od września jest kilkukrotnie szybszy, a w niektórych miejscach działa nawet kilkanaście razy szybciej. Zmiana będzie szczególnie odczuwalna dla osób, które mają wiele elementów do wyświetlenia w danym module, czyli np. kont pocztowych, baz danych, stron WWW. Również zakładka Helpdesk 24h znacznie przyspieszyła – od listy zgłoszeń po dodawanie nowych.

🆕 [dpanel v3] Możliwość wprowadzenia opisu przy tworzeniu nowych elementów (v3.5)

Na Waszą wyraźna prośbę w formularzu tworzenia nowych usług takich, jak np. dodanie nowych strony www, skrzynek e-mail, baz danych, kont FTP i innych została dodana możliwość dodawania opisów.

Podobnie jak w dpanelu v2, powiadomienia w dPanelu v3 obecnie są podzielone na poszczególne typy oraz zróżnicowane wizualnie.

🆕 [Helpdesk] Wdrożenie Chatu w dPanelu dla nowych klientów

Jeżeli jesteś naszym nowym klientem tzn. nie minęło więcej niż 60 dni od zarejestrowania konta, masz możliwość porozmawiania na chacie z naszym konsultantem, który pomoże Ci w konfiguracji usług i pomoże odpowiedzieć na ewentualne pytania dotyczące oferowanych produktów bezpośrednio w panelu. Rozwiązanie ma pomóc świeżym użytkownikom dpanelu oswoić się z jego funkcjami i wyglądem.

🆒 [Program Partnerski] Naliczanie prowizji dla polecającego do 30 dni po terminie płatności.

W ramach wprowadzonej zmiany zmieniliśmy sposób rozliczania prowizji w przypadku, gdy Klient opłaci hosting po terminie płatności. Do tej pory polecający otrzymywał prowizję, gdy Klient opłacił hosting maksymalnie do 7 dni po terminie. Od teraz wydłużamy ten okres do 30 dni.
Zdajemy sobie sprawę, że czas nie jest łatwy i część Klientów może mieć trudności z terminowym płaceniem za usługi. Chcemy żebyście normalnie otrzymywali prowizję także teraz, dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć wspomniany okres.

🆒 [dPanel v 3.5] Wygasanie sesji w dPanelu

W ramach zmian dodano mechanizm, który będzie wydłużał sesję użytkownika przy każdym kliknięciu myszką lub naciśnięciu klawisza na klawiaturze w aktywnej karcie przeglądarki dPanelu. Ponadto na minutę przed wygaśnięciem sesji w dPanelu wyświetlany jest popup, który o tym informuję.

🆕 [Wordpress] Wdrożenie WP-CLI

ℹ️ [Autoinstalator] Nowe wersję aplikacji w autoinstalatorze

  • WordPress – do wersji 5.5.3
  • Joomla – do wersji 3.9.22
  • Prestashop – do wersji 1.7.6.8
  • Drupal – do wersji 8.9.7

🆕 [HELPDESK] Wyświetlanie treści odpowiedzi od konsultanta BOK w mailu systemowym.
[BUGFIX] Poprawiono problem z resetowaniem hasła na nowy.dpanel.pl
[BUGFIX] Poprawienie błędnego przypisywania kodu rabatowego w programie partnerskim.
[HELPDESK] Automatyczne przejście do ostatniej napisanej wiadomości w szczegółach zgłoszenia.
[POCZTA E-MAIL] Usuniecie statusu/filtra „archiwalne” w module Poczta e-mail. Wszystkie skrzynki archiwalne będą ustawione jako aktywne i widoczne w dPanelu.
🆕 [STRONY WWW] Informacja o wersji PHP wyświetlana także przy aplikacjach z Autoinstalatora.

[BUGFIX] Poprawienie problem z edytowaniem danych kontaktowych na powiązanym koncie.
🆕 [STRONY WWW] Zmiany na formularzu Edytuj stronę WWW. Oznaczono wersję PHP EOL (end of life) jako przestarzałe, oraz odwrócono sortowanie na od najnowszej stabilnej.

🆕 [POCZTA E-MAIL] Dla aliasów pocztowych można już dodawać opis.

Nowy dPanel można przetestować pod adresem: nowy.dpanel.pl.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły