Prostota i funkcjonalność – nowa dpoczta.pl już dostępna!

Głównym celem dhosting.pl jest świadczenie usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Uważnie wsłuchujemy się w Wasze opinie i sugestie oraz śledzimy wszelkie innowacje pojawiające się na rynku, by móc oferować nowe rozwiązania spełniające Wasze oczekiwania.

Dziś chcę opowiedzieć Ci o nowej odsłonie dpoczta.pl, która od dziś jest już dostępna bezpłatnie w ramach Elastycznego Web Hostingu dla naszych Klientów. Webmail, czyli klient przeglądarkowy naszej poczty e-mail wzbogaciliśmy o funkcje znane nam wszystkim bardzo dobrze z popularnych narzędzi mailowych takich jak Gmail lub Outlook, lecz niedostępnych u większości firm hostingowych na polskim rynku.

Czym charakteryzuje się nowy Webmail?

Nowy wygląd

Pierwsze zmiany widać od razu po zalogowaniu się – odświeżony wygląd, odznaczający się przejrzystością i prostotą, oferuje bezpośredni dostęp do wszystkich wiadomości. Jest on także dopasowany zarówno do większych ekranów laptopów jak i wyświetlaczy smartfonów. Do tego nowy widok kolumnowy ułatwia przeglądanie i zarządzanie poszczególnymi wiadomościami.

Dwuetapowa weryfikacja logowania 2FA

Jedną z sugestii, która najczęściej pojawiała się w wiadomościach od naszych Klientów, była możliwość stosowania 2FA, czyli dwuetapowej weryfikacji logowania. Wiedziałem, że to rozwiązanie musi pojawić się w nowej wersji dpoczta.pl. Stworzyliśmy dedykowany moduł, który pozwala na dodanie wybranej aplikacji 2FA (np. Google Authenticator albo Authy). Autoryzacja może również odbywać się drogą mailową poprzez przesłanie wiadomości z kodem na zdefiniowany wcześniej adres. Dodaliśmy także możliwość pobrania kodów zapasowych „na wszelki wypadek”.

Szyfrowanie wiadomości w oparciu o mechanizm PGP

W nowej wersji dpoczta.pl dodaliśmy również moduł PGP (ang. Pretty Good Privacy), przy pomocy którego możesz zaszyfrować wysyłaną wiadomość e-mail, by była możliwa do odczytania jedynie przez adresata. Dostępne jest również menu kontekstowe, ukryte pod prawym przyciskiem myszy oraz powiadomienia desktopowe o nowych wiadomościach w skrzynce.

Kalendarz z funkcją współdzielenia i udostępniania (oparty o CalDAV)

Według wielu członków naszego zespołu jedną z istotniejszych funkcji jest kalendarz umożliwiający udostępnianie i współdzielenie wydarzeń. Możesz na nie zaprosić innych użytkowników (również spoza domeny) poprzez wysłanie im automatycznego zaproszenia. Każdy z użytkowników ma także możliwość udostępnić swoje kalendarze w formie „tylko do odczytu”, aby współpracownicy mogli sprawdzić dostępność danej osoby i na przykład dopasować odpowiednią godzinę planowanego spotkania.

Sprawne przeglądanie załączników

Kolejną nowością jest usprawnienie przeglądania załączników przesłanych w mailach. Możesz samodzielnie zdefiniować, czy chcesz skorzystać z podglądu oferowanego przez Microsoft Office, Google Drive czy przy pomocy innych narzędzi. W ten sposób nie będzie konieczne każdorazowe pobieranie plików na urządzenie, a będzie je można wyświetlić online.

Projektant podpisów

Jeśli używasz poczty do celów biznesowych, z pewnością docenisz nowego Projektanta Podpisów. Dzięki niemu, po wybraniu jednego z dziesięciu dostępnych szablonów, możesz stworzyć profesjonalny podpis bez konieczności znajomości języka HTML czy CSS. Jeśli predefiniowane opcje personalizacji nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz śmiało zaprojektować swoją stopkę od początku do końca. Przygotowaną w ten sposób sygnaturę można następnie wyeksportować w celu użycia jej w innych programach pocztowych.

Automatyczne zapisywanie kontaktów i Gravatar

Moduł kontaktów wzbogaciliśmy między innymi o funkcję automatycznego zapisu, dzięki czemu przy tworzeniu kolejnych maili wysyłanych pod wybrany adres, system automatycznie podpowie pasującego odbiorcę. Dodatkowym atutem jest moduł Gravatara, który podmieni zdjęcia profilowe w kontaktach na te sprecyzowane wcześniej przez właścicieli adresów mailowych.

Oprócz wymienionych zmian poprawiliśmy, między innymi, bugi powstałe przy wcześniejszych aktualizacjach i zgłaszane podczas testów. Wprowadziliśmy także szereg usprawnień, niewidocznych na pierwszy rzut oka, by wszystko działało jeszcze stabilniej i płynniej.

Poprzednia wersja dpoczta.pl będzie dostępna pod adresem https://stara.dpoczta.pl do 16.11.2021 r. Zachęcam jednak do korzystania z nowej wersji. Jestem przekonany, że rozwiązania, które zastosowaliśmy ułatwią i usprawnią Twoją pracę tak samo, jak usprawniły moją.

1 Comment

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły