Aktualizacja cennika Elastycznego Web Hostingu

Rzeczywistość w 2022 roku swoją nieprzewidywalnością zaskoczyła prawdopodobnie wszystkich. Po blisko dwóch latach walki z pandemią liczyliśmy na lepszy okres. Niestety nadzieje okazały się płonne. 

Wprowadzony na początku 2022 roku Nowy Ład, którego skutki negatywnie odczuli przedsiębiorcy, trwający już od blisko roku konflikt za naszą wschodnią granicą i wiele innych czynników doprowadziły do ogromnej inflacji. Przez nią zaczęliśmy z niepokojem zaglądać do swoich portfeli, zastanawiając się, jakie decyzje podjąć, żeby, mówiąc kolokwialnie, związać koniec z końcem. 

Te wszystkie elementy przekładają się na rosnącą cenę energii elektrycznej, która jest fundamentem działania usług hostingowych. W 2023 roku zapłacimy za nią o 259% więcej w stosunku do roku poprzedniego. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, podjęliśmy bardzo trudną decyzję, której efektem jest nowa cena za odnowienie usługi Elastycznego Web Hostingu, która od 23 grudnia 2022 roku wzrośnie o 4,92 zł netto w skali miesiąca przy rozliczeniu rocznym, czyli 299,00 zł za rok. Koszt odnowienia usługi w rozliczeniu miesięcznym będzie wynosił 35,00 zł netto. Zamówienie Elastycznego Web Hostingu, cenniki dodatkowych zasobów w ramach skalowania oraz innych usług pozostają bez zmian. 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to zmiana naszej dotychczasowej polityki cenowej, która zakładała taką samą cenę za rejestrację oraz za odnowienie. Po ponad sześciu latach musimy się z nią z wielkim bólem pożegnać. To konieczne, żeby utrzymać wysoki poziom świadczenia usług i zachować aktualne tempo i możliwości rozwoju. 

Od 2016 roku, kiedy wprowadzaliśmy na rynek Elastyczny Web Hosting, robiliśmy wszystko, żeby utrzymać ceny na niezmiennym poziomie. Pierwszej zmiany dokonaliśmy dopiero po blisko 4 latach istnienia usługi – cena wzrosła do 240,00 zł netto. Po kolejnych dwóch latach jesteśmy zmuszeni do kolejnej podwyżki – tym razem tylko za odnowienie.  

Patrząc na polityki cenowe innych firm z branży, jesteśmy dumni, że jest to dopiero druga taka zmiana na przestrzeni ponad 6 lat. 

Za nami trudny rok, ale sprostaliśmy temu wyzwaniu. Zrealizowaliśmy wiele dużych i mniejszych projektów. Te przełożyły się na ogromne postępy w kwestii bezpieczeństwa, które w dużej mierze są niezauważalne przez klientów w codziennej pracy, jednak my wiemy, jak ogromną mają one wagę.

Ogrom wysiłku i środków włożyliśmy również w rozwój Biura Obsługi Klienta, którego pracownicy dysponują szeroką i specjalistyczną wiedzą wykorzystywaną do rozwiązywania codziennych problemów klientów.  

Wdrożenie modułu Kooperacji było kolejnym wielkim krokiem, który postawiliśmy tego roku. Web developerzy będący naszymi Klientami bardzo chętnie korzystają z Kooperacji, która jest ogromnym ułatwieniem w pracy nad projektami dla Klientów. 

Niedawno zaprezentowaliśmy także zmiany związane z kopiami zapasowymi – zostały wydłużone do 7 dni. Można je również samodzielnie przywracać w dPanelu. To był jeden z najbardziej skomplikowanych projektów tego roku, ale po Waszym feedbacku wiemy, że było warto. 

Mamy nadzieję, że rok 2023 będzie dla nas wszystkich lepszy i spokojniejszy niż poprzednie lata. 

1 Comment

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły