Wprowadzamy WP-CLI dla WordPressa na serwerach EWH

Elastyczny Web Hosting pomaga tysiącom Klientów realizować i rozwijać swoje ambitne projekty internetowe w sposób wygodny i bez troski o zasoby serwera. To właśnie ta wygoda, przejrzystość oraz zastosowane technologie sprawiają, że coraz więcej osób świadomie przenosi swoje strony do dhosting.pl. 

Od dziś na serwerach EWH dostępne jest popularne narzędzie WP-CLI. Wprowadzenie WP-CLI rozszerza nasze portfolio rozwiązań kierowanych do profesjonalistów i umacnia naszą pozycję na rynku jako usługodawcy przyjaznego webmasterom.

Czym jest WP-CLI?

WP-Cli to nic innego, jak interfejs wiersza poleceń napisany do obsługi aplikacji WordPress. Rozwiązanie dostępne jest z poziomu SSH naszej usługi i pozwala na wykonywanie szeregu przydatnych czynności, np.:

 • instalacji/aktualizacji: wtyczek, WordPressa, zainstalowanych motywów;
 • zarządzania wpisami;
 • czyszczenia cache;
 • konfiguracji.

Możliwości są praktycznie nieograniczone, a samo narzędzie przydatne jest szczególnie wtedy, gdy zarządzamy większą liczbą instalacji WordPressa automatyzując szereg powtarzalnych czynności, jak aktualizacja wtyczek.

Przykład działania WP-CLI, źródło: wp-cli.org

Więcej informacji o WP-CLI znajdziesz na stronie projektu.

Do skorzystania z WP-CLI potrzebna jest aktywna usługa SSH, którą możesz włączyć w dpanel.pl (Zaawansowane -> Secure Shell (SSH)). 

Każda minuta zaoszczędzona dzięki rozwiązaniom, które otrzymujesz w ramach usługi EWH to korzyść, którą można przekuć w rozwój projektu. Wierzę, że wprowadzenie nowej technologii pozytywnie wpłynie na Twoją pracę z aplikacjami działającymi na WordPressie i przyczyni się do łatwiejszego zarządzania nimi. 

3 Comments

 1. No właśnie… Odkąd pamiętam, zawsze mi tego brakowało. WP CLI idealnie się sprawdzał w przypadku kopii zapasowych. Gdzie skrypt PHP nie da rady, tam WP-CLI da radę. Obsługa świetna i prosta.

  Dzięki chłopaki!

 2. Bardzo dobra wiadomość. Niestety WP-CLI to rzadkość wśród hostingowych i zazwyczaj trzeba instalować go samodzielnie. Oczywiście o ile hosting w ogóle udostępnia dostęp do SSH. Dobry ruch!

  Kilka ciekawych rzeczy, o których warto wspomnieć w kontekście WP-CLI to możliwość:
  – wykonywania kopii zapasowych bazy danych (mega pomocne przed jakąś większą aktualizacją, zmianą w WordPressie itd.),
  – zarządzanie komentarzami do wpisów (usuwanie, akceptacja itd.)
  – aktualizacja WordPressa (chyba najbezpieczniejszy sposób: jedno polecenie do kopii bazy danych -> drugie do aktualizacji WP -> sprawdzamy, czy wszystko jest OK)

  Gdyby ktoś szukał poradnika z podstawowymi komendami WP-CLI: https://jakwybrachosting.pl/wp-cli/

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły