Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu własnego bloga?

Założenie własnego bloga jest niezwykle łatwym zadaniem. Z powodzeniem możesz skorzystać z wielu darmowych rozwiązań, które znacznie ograniczą koszty. Musisz jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas całego procesu, ponieważ jest kilka elementów, o których nie możesz zapomnieć. W tekście tym omówimy je wszystkie i powiemy, jak założyć własnego bloga.

Hosting i domena bloga

Podstawowymi elementami, o które musisz zadbać podczas zakładania bloga, są hosting i domena. Pierwszy z nich inaczej można nazwać serwerem, ponieważ jego zasoby dostępne są w sieci dla wielu użytkowników. Dostęp do poszczególnych, dostępnych w ramach usługi elementów odbywa się zazwyczaj przy pomocy prostego w obsłudze panelu administracyjnego. Wybierając hosting, nie zwracaj raczej uwagi na dostępną przestrzeń dyskową (przynajmniej na początku swojej drogi), a na maksymalny transfer danych, gdyż parametr ten definiuje wagę danych, jaką mogą pobrać użytkownicy odwiedzający twoją stronę. Jeżeli okaże się zbyt mały, strona może zostać zablokowana.

hosting i domena bloga

Domena jest niczym innym jak adresem twojego bloga. Jeśli chcesz zaoszczędzić, poszukaj hostingu, który do planu dodaje darmową domenę (np. od nas otrzymujesz domenę .pl za 1 zł przy rejestracji konta). To bardzo dobra opcja dla początkujących blogerów, gdyż otrzymujesz oba elementy od jednego usługodawcy. Dzięki temu łatwiej ci będzie połączyć domenę z hostingiem. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą pokusić się o zakupu domeny z drugiej ręki, jednak aby na tym zyskać, konieczna jest niezbędna wiedza.

System plików bloga

Najprostsze strony internetowe opierają się na szeregu plików HTML lub PHP i elementów graficznych. Jednak obecnie odchodzi się od maksymalnie prostych technologii na rzecz systemów CMS. To rozbudowane programy webowe mające za zadanie wspomóc cię podczas zarządzania stroną. Dzięki nim, z poziomu panelu administracyjnego możesz dodać nową treść, grafikę czy zarządzać użytkownikami.

Sprawdź nas, Elastyczny Web Hosting przyjmie każdy ruch z Twojej strony!

Jednym z najbardziej polecanych systemów CMS jest WordPress. Dostępny jest całkowicie za darmo, co czyni go niezwykle popularnym. Szeroka dostępność kodu źródłowego sprawia, że każda osoba znająca tajniki programowania może stworzyć własny szablon, czy rozszerzyć funkcjonalności. Mimo prostoty, WordPress jest również bezpieczny. Krok po kroku poradnik, jak założyć bloga znajdziesz, np. na stronie http://jak-zalozyc-blog.pl/. Ponadto w sieci znajdziesz wiele darmowych wtyczek, czy szablonów, które możesz wykorzystać na własny użytek.

Ostatni element – reklama

Wiele osób podczas zakładania swojego bloga zapomina o ostatnim etapie, od którego tak naprawdę zależy popularność bloga – reklamie. Sposobów podniesienia popularności bloga jest wiele. Pierwszym krokiem może być rozesłanie linku do twojej strony wszystkim znajomym, aby mogli nie tylko regularnie ją odwiedzać, ale również komentować. Możesz także spróbować promocji w mediach społecznościowych (płatnej lub darmowej), reklamy na forach i portalach internetowych oraz pozycjonowania bloga. Jednak pamiętaj, że kluczową kwestią jest jakość twoich treści oraz regularność pisania.

2 Comments

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły