Jak freelancer, firma i człowiek prowadzący wsparcie dla popularnego skryptu forum korzysta z Program Partnerskiego?

Kontynuując tematykę współpracy na przykładzie Programu Partnerskiego, rozmawiamy dziś z Dawidem Baruchem, odpowiedzialnym – między innymi – za prowadzenie polskiego supportu skryptu for dyskusyjnych – Invision Community. 

Zapytałem Dawida o to, jak w tym, co robi wykorzystuje uczestnictwo w naszym Programie Partnerskim, jak wygląda dochód z PP i czy ma on w ogóle jakieś znaczenie dla działalności jego firmy. Zapraszam!

Już tradycyjnie, wszystkich swoich gości zachęcam, by opowiedzieli o sobie i o swojej firmie. Czym się zajmujecie, jak Wygląda Wasza praca, jak działacie?

Dawid Baruch: Firma SolutionDEVs istnieje od 2012 roku. Ale historia firmy jest trochę dłuższa, bo wchodzi w nią jeszcze moje doświadczenie jako freelancera. Zajmuję się przede wszystkim forami internetowymi, a dokładniej skryptem Invision Community. W tym zakresie świadczone są usługi najwyższej jakości i oferuję kompleksowe rozwiązania począwszy od zainstalowania forum na serwerze a skończywszy na dedykowanych rozwiązaniach.

Super, a co przekonało Cię do Elastycznego Web Hostingu, bo wyobrażam sobie, że decyzję o współpracy podjąłeś znając już dobrze produkt?

D.B.: Z Waszą firmą jestem praktycznie od samego początku. Przyszedłem tutaj w nadziei, że w końcu moje strony (wtedy jeszcze hobbystyczne), będą działać tak, jak należy i nie będę się musiał martwić ciągłymi awariami, zamykaniem firmy, czy horrendalnymi cenami na usługę.

Moja historia z hostingami była dość długa, bo zaczynałem od darmowych rozwiązań, później przyszedł czas na płatne, z zasady lepsze, ale te drugie, niestety, nie spełniły moich oczekiwań i postanowiłem dać Wam szansę.

Nie zawiodłem się i tak nasza wspólna droga trwa do dziś. :)

Firmy, z którymi rozmawiałem wcześniej, miały swoje sposoby na korzystanie z naszego Programu Partnerskiego. Powiedz, jaki model Ty preferujesz i jak się sprawdza?

D.B.: Moja działalność w dużej mierze skupia się na świadczeniu pomocy forom dyskusyjnym, prowadzę też darmowy polski support skryptu Invision Community.
Na początku często użytkownicy pytali mnie, jaki hosting wybrać? Gdzie trzymasz swoje forum, bo widzę, że działa sprawnie itp. Za każdym razem odpowiadałem im, czy to na maila, czy w prywatnych wiadomościach, gdzie trzymam swoje strony i podawałem im najważniejsze atuty, które przemawiały za tym, że warto ulokować swoje strony na serwerach dhostingu.

Po dziesiątym już zapytaniu, miałem trochę dość opisywania tego samego po raz n-ty, dlatego na forum umieściłem duże ogłoszenie, w którym zaprezentowałem zarówno link partnerski, jak i informacje jaki rabat można uzyskać poprzez złożenie zamówienia z mojego linku. Taką wisienką na torcie był temat, w którym opisałem swoją opinię.
Z racji tego, że usługi świadczę nie tylko dla Polskich klientów, ale także i zagranicznych, dużym plusem jest uruchomienie przez Was marki globalnej, bo dzięki temu zagraniczni klienci także mogą korzystać z tej oferty, a ja jestem spokojny, bo wiem co polecam.

Czy obsługa procesu związanego z PP wiąże się – w Twoim przypadku – z jakimś dodatkowym nakładem pracy, ile czasu na to poświęcacie?

D.B.: Teraz już nie, na początku musiałem poświęcać sporo czasu na odpisywanie na wiadomości użytkowników, ale teraz każdy kto wchodzi na forum widzi odpowiednie informacje i dzięki temu, praktycznie nie otrzymuje już żadnych pytań z tym związanych.

Pochwal się jakimiś liczbami, bo to dla czytelników będzie ciekawe. Powiedz chociaż jaki procent przychodu w skali roku stanowią wpływy z Programu Partnerskiego.

D.B.: Programu partnerskiego nie traktuję jako takiego „rasowego” źródła dochodu. Staram się polecać dhosting, bo uważam, że warto. Jeśli miałbym jednak oszacować stosunek przychodów z PP do moich przychodów, to w skali roku jest tego około 10-15%, a to już jest bardzo sensowny dodatek do mojej głównej działalności.

Pracujesz teraz nad jakimś ciekawym projektem? Pochwal się, jeśli to nie jest tajemnica.

D.B.: Tajemnicą nie jest, więc chętnie się podzielę. Kończę mój pierwszy kurs wideo o tworzeniu dodatków do Invision Community. Oprócz tego cały czas rozwijam moje aplikacje.

Brzmi bardzo ciekawie! W takim razie życzę sukcesów i dziękuję, że znalazłeś czas, żeby z nami porozmawiać!

D.B.: Ja również dziękuję za zaproszenie i również życzę Wam dalszych sukcesów.

Na skróty:

  1. Partnerzy.
  2. Program Partnerski.
  3. Inne RozmowyDH.
  4. Dlaczego my.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły