Aktualizacja dPanel.pl (3.5.7) – ochrona stron WordPress

Zapraszam do zapoznania się z nowościami oraz listą poprawek w dPanelu, które wprowadzają – między innymi – ochronę stron WordPress. Dziękujemy za Waszą aktywność i zachęcamy do dodawania nowych zgłoszeń w module Bugs i nowe funkcje.

Oto kilka zmian, wprowadzonych w ramach wydania 3.5.7

🆕 [STRONY WWW] Ochrona WordPress

 • W przypadku gdy strona jest oparta o CMS WordPress, to w module stron WWW w dPanelu 3.5 pojawiła się nowa pozycja w „akordeonie”, o nazwie Ochrona Strony.
 • Ochrona strony pozwala na odblokowanie/zablokowanie dostępu do funkcji XML-RPC oraz reCaptchy dla stron logowania /wp-admin/ i /wp-login.php
Domyślne ustawienia ochrony strony dla WordPress.
 • W przypadku ochrony XML-RPC wszelkie próby dostępu do pliku z kraju, który nie znajduje się na whiteliście, będą odrzucane z komunikatem błędu 403.
 • W przypadku ochrony adresów stron logowania, jeżeli dany kraj nie znajdzie się na whiteliście, próba wejścia na domyślne URL-e administracyjne, spowoduje pojawienie się mechanizmu weryfikacyjnego reCaptcha.
Formularz wyboru dozwolonych lokalizacji
 • Stan domyślny dla wszystkich stron WordPress to ochrona strony AKTYWNA i dozwolona lokalizacja, to POLSKA. Oczywiście możecie zmienić domyślne ustawienia i zablokować dostęp także z Polski. :)
 • Ochrona strony to moduł, który będziemy rozwijać w przyszłości, chcemy bowiem stale podnosić poziom bezpieczeństwa Waszych stron. Już teraz udostępnione opcję pozwolą ograniczyć podatności stron na najpopularniejsze i niestety skuteczne ataki typu brute force.
Whitelista europejska dla XML-RPC oraz południowa Ameryka dla stron logowania

🆕 [DOSTĘP ZDALNY] Dodanie pola opis w boxach (dPanel 3.5)

Drobna zmiana, ale bardzo o to prosiliście, dodaliśmy możliwość ustawiania opisu dla przydzielonego dostępu. Z Waszych zgłoszeń wynikało, że to bardzo się przyda, żeby zidentyfikować dla kogo został on przydzielony.

Pole opisu w dostępie zdalnym do MySQL

🆕 [UX/UI] Typy powiadomień w dPanel

Podobnie jak w dpanelu v2, powiadomienia w dPanelu v3 obecnie są podzielone na poszczególne typy oraz zróżnicowane wizualnie.

[BUGFIX] Poprawienie błędów nieprawidłowych powiadomień w module Sites Heart
[BUGFIX] Poprawienie formularza Zmień limit wielkości skrzynek . [Poczta e-mail]
[BUGFIX] Poprawienie czytelności wykresu użycia powierzchni SSD w dPanelu 3.5
[Statystyki i estymacje]
[BUGFIX] Poprawienie ostylowania komunikatu o przekroczeniu quoty skrzynki email [Poczta e-mail]
[BUGFIX] Poprawienie ostylowania formularza Edytuj ochronę dla konta WWW. [Domeny/Cloudflare]

Nowy dPanel można przetestować pod adresem: nowy.dpanel.pl.

3 Comments

 1. Hej Łukasz ;-)
  Dzięki za informacje i konkretną odpowiedź. Czekam zatem na rozszerzenie funkcjonalności dla instalacji manualnych.
  Pozdrawiam

 2. Witam
  Artykuł o ochronie WordPress jest niepełny i wprowadza w błąd użytkownika.

  Powinniście dodać informację że funkcja ochrona Ochrona strony WordPress jest dostępna wyłącznie w przypadku aplikacji WordPress instalowanych przez autoinstalator, czego nie ma w powyższym artykule.

  W moim przypadku, przy waszej pomocy przenosiłem stronę z innego serwera i powyższa funkcja nie działa.

  Po kontakcie i zapytaniu jak mogę ją uruchomić funkcje Ochrona WordPress dostałem informację cytuje:
  “Należało by stworzyć nową stronę WWW korzystając z opocji dodaj -> Aplikacją WWW, wówczas wybrać opcję WordPress, utworzy się nowa, czysta strona i dla niej będzie można zarządzać ochroną poprzez dPanel. Natomiast dla stron nie utworzonych w ten sposób, zarządzanie ochroną poprzez dPanel nie jest możliwe”.

  • Hej Łukasz,

   faktycznie zabrakło dodatkowej informacji na ten temat we wpisie. W kilku innych miejscach również informowaliśmy o nowej funkcji w panelu i na jakich warunkach działa. To może doprecyzuję:

   Ochrona stron WordPress działa cały czas i działała na długo przed wprowadzeniem funkcji w dpanelu. W nowym dpanelu dodaliśmy – na początek tylko dla WP instalowanych z użyciem naszego instalatora – możliwość konfiguracji tej ochrony. Z czasem będziemy rozszerzać możliwość konfiguracji na instalacje manuale i inne CMS.

   Niestety nie da się tego przeskoczyć, ale rozszerzenie tej funkcjonalności w drodze, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jednak najważniejsza – ochrona cały czas działa, również dla Twojej instalacji, po prostu w panelu – w tym momencie – nie masz możliwości zmiany jej ustawień.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły