Aktualizacja dPanel.pl (3.5.7) – ochrona stron WordPress

Zapraszam do zapoznania się z nowościami oraz listą poprawek w dPanelu, które wprowadzają – między innymi – ochronę stron WordPress. Dziękujemy za Waszą aktywność i zachęcamy do dodawania nowych zgłoszeń w module Bugs i nowe funkcje.

Oto kilka zmian, wprowadzonych w ramach wydania 3.5.7

🆕 [STRONY WWW] Ochrona WordPress

 • W przypadku gdy strona jest oparta o CMS WordPress, to w module stron WWW w dPanelu 3.5 pojawiła się nowa pozycja w „akordeonie”, o nazwie Ochrona Strony.
 • Ochrona strony pozwala na odblokowanie/zablokowanie dostępu do funkcji XML-RPC oraz reCaptchy dla stron logowania /wp-admin/ i /wp-login.php
Domyślne ustawienia ochrony strony dla WordPress.
 • W przypadku ochrony XML-RPC wszelkie próby dostępu do pliku z kraju, który nie znajduje się na whiteliście, będą odrzucane z komunikatem błędu 403.
 • W przypadku ochrony adresów stron logowania, jeżeli dany kraj nie znajdzie się na whiteliście, próba wejścia na domyślne URL-e administracyjne, spowoduje pojawienie się mechanizmu weryfikacyjnego reCaptcha.
Formularz wyboru dozwolonych lokalizacji
 • Stan domyślny dla wszystkich stron WordPress to ochrona strony AKTYWNA i dozwolona lokalizacja, to POLSKA. Oczywiście możecie zmienić domyślne ustawienia i zablokować dostęp także z Polski. :)
 • Ochrona strony to moduł, który będziemy rozwijać w przyszłości, chcemy bowiem stale podnosić poziom bezpieczeństwa Waszych stron. Już teraz udostępnione opcję pozwolą ograniczyć podatności stron na najpopularniejsze i niestety skuteczne ataki typu brute force.
Whitelista europejska dla XML-RPC oraz południowa Ameryka dla stron logowania

🆕 [DOSTĘP ZDALNY] Dodanie pola opis w boxach (dPanel 3.5)

Drobna zmiana, ale bardzo o to prosiliście, dodaliśmy możliwość ustawiania opisu dla przydzielonego dostępu. Z Waszych zgłoszeń wynikało, że to bardzo się przyda, żeby zidentyfikować dla kogo został on przydzielony.

Pole opisu w dostępie zdalnym do MySQL

🆕 [UX/UI] Typy powiadomień w dPanel

Podobnie jak w dpanelu v2, powiadomienia w dPanelu v3 obecnie są podzielone na poszczególne typy oraz zróżnicowane wizualnie.

[BUGFIX] Poprawienie błędów nieprawidłowych powiadomień w module Sites Heart
[BUGFIX] Poprawienie formularza Zmień limit wielkości skrzynek . [Poczta e-mail]
[BUGFIX] Poprawienie czytelności wykresu użycia powierzchni SSD w dPanelu 3.5
[Statystyki i estymacje]
[BUGFIX] Poprawienie ostylowania komunikatu o przekroczeniu quoty skrzynki email [Poczta e-mail]
[BUGFIX] Poprawienie ostylowania formularza Edytuj ochronę dla konta WWW. [Domeny/Cloudflare]

Nowy dPanel można przetestować pod adresem: nowy.dpanel.pl.

3 Comments

 1. Hej Łukasz ;-)
  Dzięki za informacje i konkretną odpowiedź. Czekam zatem na rozszerzenie funkcjonalności dla instalacji manualnych.
  Pozdrawiam

 2. Witam
  Artykuł o ochronie WordPress jest niepełny i wprowadza w błąd użytkownika.

  Powinniście dodać informację że funkcja ochrona Ochrona strony WordPress jest dostępna wyłącznie w przypadku aplikacji WordPress instalowanych przez autoinstalator, czego nie ma w powyższym artykule.

  W moim przypadku, przy waszej pomocy przenosiłem stronę z innego serwera i powyższa funkcja nie działa.

  Po kontakcie i zapytaniu jak mogę ją uruchomić funkcje Ochrona WordPress dostałem informację cytuje:
  „Należało by stworzyć nową stronę WWW korzystając z opocji dodaj -> Aplikacją WWW, wówczas wybrać opcję WordPress, utworzy się nowa, czysta strona i dla niej będzie można zarządzać ochroną poprzez dPanel. Natomiast dla stron nie utworzonych w ten sposób, zarządzanie ochroną poprzez dPanel nie jest możliwe”.

  • Hej Łukasz,

   faktycznie zabrakło dodatkowej informacji na ten temat we wpisie. W kilku innych miejscach również informowaliśmy o nowej funkcji w panelu i na jakich warunkach działa. To może doprecyzuję:

   Ochrona stron WordPress działa cały czas i działała na długo przed wprowadzeniem funkcji w dpanelu. W nowym dpanelu dodaliśmy – na początek tylko dla WP instalowanych z użyciem naszego instalatora – możliwość konfiguracji tej ochrony. Z czasem będziemy rozszerzać możliwość konfiguracji na instalacje manuale i inne CMS.

   Niestety nie da się tego przeskoczyć, ale rozszerzenie tej funkcjonalności w drodze, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jednak najważniejsza – ochrona cały czas działa, również dla Twojej instalacji, po prostu w panelu – w tym momencie – nie masz możliwości zmiany jej ustawień.

Zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here

Razem pomagajmy

Jako Partner dhosting.pl możesz pomagać Fundacji Mam Marzenie w realizacji marzeń związanych z edukacją dzieci i ich aktywizacją do przyszłego życia zawodowego.

Zostań Partnerem dhosting.pl i razem wspierajmy Fundację w spełnianiu marzeń jej podopiecznych.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
193ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły