Hosting, który

nie ogranicza


i automatycznie

dopasowuje się


do Twoich potrzeb!

Wypróbuj EWH przez 14 dni za darmo, bez żadnych zobowiązań!

wypróbuj hosting

Zaufało nam ponad 40 000 klientów

ANDROID.COM.PL Kazar Alior Bank Chip

Elastyczny Web Hosting

to połączenie hostingu współdzielonego z chmurą obliczeniową, bez wad obu rozwiązań.

sprawdź szczegóły

Parametry usługi

W ramach podstawowego pakietu otrzymasz: 50 GB powierzchni, 2 GB RAM, 1 GHz CPU (czyli 2x więcej, niż w tradycyjnym hostingu!).

Nie martw się o zasoby

Nasza usługa pozwala na automatyczne skalowanie. W przypadku zapotrzebowania, Twoja usługa otrzyma dodatkową powierzchnię, RAM, CPU.

Nie przepłacaj

Martwią Cię wysokie ceny chmury, serwerów dedykowanych bądź VPS? Nie dziwimy się. Jako dhosting.pl rozliczamy Cię godzinowo wyłącznie za dodatkowo wykorzystane zasoby!

Jedna usługa na zawsze

Nasza platforma automatycznie skaluje zasoby Twojej usługi, więc nie ma potrzeby przechodzenia na serwer dedykowany bądź VPS. Nasz zespół stale będzie zarządzał Twoją usługą oraz dbał o backup.

Nasz produkt świetnie współpracuje z aplikacjami:

Jako firma nieustannie się rozwijamy

15 lat

na rynku hostingowym

1000 migracji

stron WWW miesięcznie

2 biura

Warszawa, Kraków

ponad 50

zatrudnionych pracowników

Zaufało nam ponad 40 000 klientów

lexus policja uniwersytet jagielloński kazar alior bank sgh fibaro parp solgaz ursus herbapol tabletowo android

O Elastycznym Web Hostingu w mediach

Antyweb

Elastyczny Web Hosting to podejście do skalowalnego hostingu od drugiej strony. Na rynku jest dużo różnych usług i modeli rozliczeniowych, ale w naszym odczuciu każdy z nich miał przynajmniej jedną wadę, która wymagała kompromisów.

Spider's Web

Polska firma dhosting.pl chce nieco rozruszać rynek hostingowy i proponuje nowe modele rozliczania za swoje usługi. W bardzo dużym uproszczeniu można je określić jako znany z sieci komórkowej model prepaid, czyli „na kartę”.

PC World

Nazwa usługi Elastyczny Web Hosting zdradza nieco więcej. W przypadku nagłego wzrostu ruchu na stronie zasoby serwera mogą być automatycznie skalowane w górę, aby obsłużyć wszystkie zapytania użytkowników.

Mam Startup

Front Zmian to akcja zainicjowana przez dhosting.pl, która ma na celu uświadamianie klientów, że nie są skazani na korzystanie z usług świadczonych przez korporacje nadużywające swoich pozycji rynkowych.

question mark

Najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest hosting?

  Aby Twoja strona ujrzała światło dzienne i zaistniała w Internecie, potrzebujesz hostingu, czyli usługi pozwalającej na umieszczenie plików Twojej witryny na działającym nieprzerwanie serwerze, z którym łączyć będą się wszyscy odwiedzający. Jest to element kluczowy dla Twojej strony WWW.

  Hosting dzieli się na kilka podstawowych rodzajów: hosting współdzielony, VPS, serwer dedykowany oraz chmurę obliczeniową.

  Hosting współdzielony to najbardziej podstawowy rodzaj hostingu wybierany z reguły przez zaczynających swoją przygodę z hostingiem (np. początkujący blogerzy) oraz przez mniejsze przedsiębiorstwa. Polega on na współdzieleniu przestrzeni serwera z innymi użytkownikami. Jego niewątpliwą zaletą jest cena oraz, zwykle, wsparcie administratorów firmy hostingowej, którzy odpowiadają za jego działanie i bezpieczeństwo. Minusem są niewielkie możliwości i konieczność przechodzenia na wyższe pakiety (już niekoniecznie tak tanie jak te początkowe) wraz z rozwojem biznesu.

  VPS to rozwiązanie pośrednie pomiędzy serwerem dedykowanym a hostingiem współdzielonym. Polega na wirtualnym wydzieleniu części serwera dla pojedynczego użytkownika. Jest to bardziej wydajne rozwiązanie od hostingu współdzielonego, ale nie aż tak wydajne jak serwer dedykowany. Żeby obsłużyć VPS, musisz zwykle dysponować wiedzą techniczną.

  Serwer dedykowany to drogie rozwiązanie, dlatego wybierane jest przez największych. Do Twojej dyspozycji zostaje oddany osobny komputer, który ustawiony jest w serwerowni. Dostępność całego serwera gwarantuje ogromne rezerwy mocy obliczeniowej. Tak wielki bufor bezpieczeństwa zasobów to dobre rozwiązanie, ale w praktyce większość firm płaci za coś, czego nie są w stanie wykorzystać. Tak jak w przypadku VPS, musisz dysponować odpowiednią wiedzą techniczną lub zatrudnić administratora.

  Chmura obliczeniowa to świetne rozwiązanie dla aplikacji i systemów, które wymagają wysokiej dostępności. Aplikacja wczytuje się w oparciu o X serwerów i w razie, gdy nie działa jeden, jest automatycznie udostępniania przez inny. Ponadto chmura obliczeniowa skaluje się w zależności od potrzeb. Jeśli strona internetowa nagle odwiedzona jest przez znacznie wyższą liczbę użytkowników niż zwykle, chmura obliczeniowa przydzieli dodatkowe zasoby, dzięki czemu nie pozwoli na awarię serwisu.

  Elastyczny Web Hosting łączy w sobie zalety wszystkich powyższych rozwiązań. Jest w pełni zarządzany przez naszych administratorów, którzy dbają o wydajność, bezpieczeństwo i rozwój, dysponuje gwarantowanymi parametrami, które nie są dzielone na wielu użytkowników oraz skalowaniem, które nie dopuści do awarii Twojej strony. Sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich serwisów jak i tych naprawdę gigantycznych.

 • Jak zmienić hosting?

  Zmiana hostingu jest standardowym i w znacznej większości przypadków nieskomplikowanym procesem. Wymaga, co prawda, trochę pracy i zaangażowania, ale jeśli nie odpowiada Ci aktualny usługodawca, warto poszukać nowego miejsca dla swoich stron WWW i skrzynek e-mail.

  Po znalezieniu nowego, potencjalnego usługodawcy musisz zgłosić chęć przeprowadzenia migracji oraz dostarczyć wymagane przez usługodawcę dane. Zwykle są to dane do panelu aktualnego hostingu, loginy i hasła do CMS oraz do skrzynek pocztowych. W przypadku dhosting.pl wszystkie wrażliwe dane są przekazywane do administratorów szyfrowanym kanałem, więc nie ma absolutnie żadnych szans, żeby trafiły w niepowołane ręce.

  Usługodawca po weryfikacji poprawności dostarczonych danych ustala termin migracji. Co ważne – cały proces najczęściej odbywa się bez przerw w działaniu strony i poczty. Po wszystkim otrzymasz raport z przeprowadzonej migracji.

  Po migracji warto przeglądać swoją stronę i raportować ewentualne błędy, które mogą pojawić się niezależnie od administratorów.

  W dhosting.pl migracja jest usługą bezpłatną (do 15 stron WWW i 30 skrzynek pocztowych).

 • Czym różni się Elastyczny Web Hosting od tradycyjnego hostingu współdzielonego?

  Hosting współdzielony to najbardziej podstawowy rodzaj hostingu wybierany z reguły przez zaczynających swoją przygodę z hostingiem (np. początkujący blogerzy) oraz przez mniejsze przedsiębiorstwa. Polega on na współdzieleniu przestrzeni serwera z innymi użytkownikami.

  W hostingu współdzielonym na jednym serwerze mogą znajdować się dane nawet setek użytkowników! Jest to bardzo problematyczne, gdyż to, co dzieje się u jednego użytkownika, nie pozostaje bez wpływu na innych. W momencie wzmożonego ruchu na stronie „sąsiada”, możesz odczuwać problemy z dostępnością swojej witryny, ponieważ znacznie wzrosło wykorzystanie serwera, który przecież współdzielicie.

  Jedynym wyjściem jest zakupienie, w późniejszym terminie, wyższego pakietu z większą liczbą zasobów i utrzymywanie go „na wszelki wypadek”, nawet jeśli przeważnie Twoja strona potrzebuje mniej. I tu pojawia się odwieczne pytanie: ile zasobów potrzebuje moja strona WWW? Jak widzisz, w hostingu współdzielonym, dla bezpieczeństwa, musisz celować wyżej.

  Elastyczny Web Hosting to unikatowe rozwiązanie oferowane przez dhosting.pl. Sprawdza się u przedsiębiorców i osób prywatnych na każdym etapie ich rozwoju. Ta usługa zostanie z Tobą i Twoją firmą na lata. Dlaczego? Ponieważ możesz automatycznie zwiększać dostępne dla Twojej strony zasoby wraz z jej rozwojem lub nawet chwilowym zapotrzebowaniem.

  Zaczynasz od parametrów gwarantowanych, czyli 1 GHz CPU, 2 GB RAM oraz 50 GB SSD, które należą wyłącznie do Ciebie. Zaspokoją one zapotrzebowanie większości stron na początkowym i nieco dalszym etapie rozwoju.

  A co w momencie, kiedy przekroczysz te wartości? Pamiętasz, co działo się w tym przypadku w hostingu współdzielonego? Tak, pojawiały się problemy z dostępnością strony. W przypadku Elastycznego Web Hostingu nie ma takiej możliwości. Nasze parametry gwarantowane to nie parametry bezpieczeństwa! Jeśli je przekroczysz, opcja elastycznego skalowania automatycznie przydzieli Ci dodatkowe zasoby – podobnie jak ma to miejsce w chmurze obliczeniowej

  Elastyczny Web Hosting jest usługą, która jest w stanie lepiej dopasować się do zmieniającej się sytuacji Klienta niż hosting współdzielony. Wraz z rozwojem strony, czy też w momencie nagłego zwiększonego obciążenia, Twoja witryna pozostanie dostępna. To kluczowa różnica, która może zdecydować o losach Twojej firmy i zaufaniu, jakie będą mieć do Ciebie odwiedzający.

 • Czym jest i jak działa Elastyczne Skalowanie?

  Unikalną cechą Elastycznego Web Hostingu, którą stale udoskonalamy, jest ukierunkowanie na automatyczne dopasowywanie zasobów do aktualnych potrzeb stron WWW i aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu w ramach jednej usługi hostingowej można obsłużyć ogromne wolumeny odwiedzin stron WWW lub po prostu utrzymywać aplikacje, które z różnych powodów działają nieoptymalnie.

  To wszystko dzięki Elastycznemu Skalowaniu, które automatycznie zwiększa i zmniejsza zasoby naszej usługi w stosunku do podstawowych, gwarantowanych parametrów. Rozliczenia są wykonywane w cyklach godzinowych. Dzięki zastosowaniu tego modelu zawsze płacisz tyle ile faktycznie wykorzystasz i nie ponosisz kosztów zasobów, które są w trybie „standby” – czyli czekają w rezerwie na potencjalny ruch.

  Elastyczny Web Hosting umożliwia rozwinięcie parametrów do poziomu aż 24 GHz procesora (CPU), 64 GB pamięci RAM oraz 1000 GB powierzchni SSD NVMe. W przypadku zapotrzebowania na większe zasoby wystarczy skontaktować się z naszym działem wsparcia, a przygotowane zostanie specjalne środowisko i uruchomiony zostanie specjalny zespół opiekunów projektu.

 • Czym jest i do czego służy dPanel?

  dPanel to innymi słowy panel administracyjny. Jest to swoiste centrum dowodzenia Twoim kontem, gdzie z menu znajdującego się po lewej stronie możesz zarządzać poszczególnymi elementami oraz modułami usługi.

  W jednym miejscu z łatwością zarządzasz zamówieniami, limitami, skrzynkami pocztowymi, stronami WWW, kontami FTP, bazami danych, domenami, usługą SSH, zadaniami CRON, fakturami i płatnościami oraz Programem Partnerskim, dzięki któremu możesz zarabiać na polecaniu naszych usług.

  W marcu 2021 roku zaprezentowaliśmy najnowszą wersję naszego autorskiego panelu – dPanel 3.5. Jest to rezultat pracy całego naszego zespołu i jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego.

 • Czym różni się hosting od domeny?

  To dwa terminy, które łączą się ze sobą i sprawiają, że Twoja strona WWW jest dostępna dla odwiedzających.

  Domena to adres Twojej strony WWW. Jest to niepowtarzalna nazwa, która odpowiada określonym zasobom w Internecie. Przekazuje ona przeglądarce internetowej informację o tym, z którym serwerem ma się połączyć i które pliki wyświetlić.

  Hosting to usługa umożliwiająca przechowywanie Twoich plików na serwerze, który gwarantuje ich nieprzerwaną dostępność. Dzięki temu, Twoja strona będzie mogła być odwiedzana o każdej porze dnia i nocy.

  Podsumowując: żeby Twoja strona wyświetliła się odwiedzającemu, musi być połączona z domeną. Wtedy, po wpisaniu jej nazwy w przeglądarce, ta wyświetli odpowiednie pliki (w tym wypadku mówimy tu o plikach Twojej strony WWW), które są „przechowywane” na serwerze w ramach Twojego hostingu.

  Zatem posiadając hosting i domenę, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić swój sklep, blog, czy utworzyć wizytówkę swojej firmy.

 • Czy warto korzystać z darmowego hostingu?

  Hosting to dzierżawienie przestrzeni serwerowej w celu utrzymywania swojej strony WWW. Jednak to, co dokładnie otrzymujesz w ramach tej usługi zależy od wybranego usługodawcy. Zanim zdecydujesz się na darmową usługę, sprawdź jej możliwości i ograniczenia.

  Nie istnieje coś takiego jak „darmowy” hosting. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś bezpłatnie udostępnia zasoby serwera, którego utrzymanie kosztuje sporo pieniędzy. Możliwości są zatem dwie: firma hostingowa będzie zarabiać na reklamach umieszczonych na Twoich stronach lub darmowy zawiera różne ukryte koszty.

  Często zdarza się, że hosting jest darmowy tylko na jakiś czas. Może być to miesiąc lub nieco więcej. Niekiedy informacja o określonym okresie darmowym jest mało widoczna i właściciel strony orientuje się o konieczności zapłaty dopiero w momencie jej wyłączenia. Aby ponownie uruchomić witrynę, należy wykupić usługę.

  Darmowe hostingi mają bardzo małe możliwości i wręcz obfitują w wady takie jak: ograniczona (niewielka) liczba domen i subdomen, wolne dyski HDD, ograniczona liczba kont FTP, limit transferu, przydzielona bardzo mała powierzchnia, brak damowego certyfikatu SSL, brak pomocy technicznej, brak autoinstalatora, przestarzałe rozwiązania i starsze wersje programów.

  Czy dla kogoś darmowy hosting będzie odpowiedni? Darmowy hosting wydaje się być dobrym rozwiązaniem, jeśli dopiero uczysz się, czym jest hosting lub przygotowujesz szkolny projekt z branży IT. We wszystkich innych przypadkach zdecydowanie polecamy płatne rozwiązania.

 • Czym są parametry bezpieczeństwa?

  Parametry bezpieczeństwa to stosowane przez firmy hostingowe ograniczenia przydzielanych poszczególnym użytkownikom zasobów. Ograniczenia mogą być różne i dotyczyć, np. liczby plików na serwerze, wielkości pamięci zajętej przez wszystkie procesy, liczby zapytań do serwera SQL w danym czasie itd. Ma to w teorii wymuszać bardziej sprawiedliwy podział zasobów w przypadku hostingów współdzielonych, niestety, w efekcie sprawia, że nawet się nie zorientujesz, kiedy Twoja strona wyczerpie dany limit i zostanie zablokowana. W hostingu współdzielonym nie masz praktycznie żadnej możliwości, by zareagować na tę sytuację.

  W dhosting.pl nie stosujemy parametrów bezpieczeństwa. Nie tworzymy ograniczeń tam, gdzie nie jest to potrzebne. Chwalimy sobie transparentność w działaniu i między innym dlatego stworzyliśmy i oferujemy jedno innowacyjne rozwiązanie – Elastyczny Web Hosting. W ramach tej usługi otrzymujesz parametry gwarantowane w postaci 1 GHz CPU, 2 GB RAM oraz 50 GB SSD. Nie są to jednak parametry bezpieczeństwa, gdyż po ich wykorzystaniu opcja elastycznego skalowania automatycznie przydzieli Ci dodatkowe zasoby na tak długo, jak będziesz ich potrzebować.

Zacznij testy jeszcze dziś!

Załóż hosting na 14-dniowy bezpłatny test

Skontaktuj się z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 98

00-807 Warszawa

NIP: 7010198361

REGON: 141998822

KRS: 0000336780

Dział sprzedaży

Adres e-mail: sprzedaz@dhosting.pl

Numer telefonu: +48 22 292 01 23

Nasza infolinia jest dostępna w godzinach od 9:00 do 17:00 (pn-pt).

Biuro dhosting.pl