Zaufało nam ponad 40 000 klientów

Pomagamy im tworzyć wspaniałe projekty

17 lat innowacji

Naszą misją jest pomaganie ambitnym ludziom tworzyć wspaniałe projekty na całym świecie.

Od dekady świadczymy usługi hostingowe na najwyższym poziomie, od początku robimy to z myślą o ambitnych ludziach, którym nasze rozwiązania i wsparcie pomagają w drodze do internetowego sukcesu. Plasujemy się w czołówce innowatorów usług hostingowych w Polsce i zagranicą, od początku angażując się w tworzenie smart-rozwiązań ukierunkowanych na szerokie spektrum potrzeb. Nasze rozwiązania zmieniają to, jak dziś patrzymy na globalny rynek usług hostingowych, a dzięki takim innowacjom, jak Elastyczny Web Hosting, jesteśmy prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się marką hostingową w Polsce i jedyną firmą z Polski oficjalnie działającą na rynku międzynarodowym. To właśnie globalny zasięg opracowanych przez nas technologii sprawia, że jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują tego Klienci.

Autorska niezależność

Jesteśmy firmą z całkowicie polskim kapitałem, która posiada własne zaplecze technologiczne oraz budowany przez dekadę zespół ekspertów.

Niezależność oparta o własne i bezpośrednie styki z łączami operatorskimi oraz najważniejszymi punktami wymiany ruchu internetowego: ORANGE, THINX, TELIA, TINET, ATMAN. Od podstaw zaprojektowana, zbudowana, konserwowana, rozwijana i monitorowana przez naszych techników infrastruktura oraz wszystkie jej systemy, gwarantuje naszym Klientom niespotykane nigdzie poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas korzystania z usług. Znamy każdy element naszej platformy, a to daje nam niczym nieskrępowaną możliwość rozwoju i ambitne sięganie do kolejnych poziomów innowacyjności, rewolucjonizując branżę. Jednocześnie robimy to wszystko świadomie wybierając rozwiązania oraz miejsca, które są zgodne z ekologicznym duchem czasu i naszą misją, bo dobrze, nie znaczy za wszelką cenę.

Kultura celu ponad podziałami

Umiejętność czerpania energii z możliwości pomagania innym realizować siebie i swoje marzenia, to wartość, według której działamy.

Wygodne, wydajne i bezpieczne miejsce do rozwoju wspaniałych projektów, to nasz cel nadrzędny. Każda komórka firmy zaprogramowana jest, by tworzyć ambitnym ludziom platformę, na której mogą realizować swoje marzenia o wielkich, wspaniałych projektach. Elastyczny Web Hosting, dPanel i cała nasza autorska infrastruktura zostały zaprojektowane, by spełniać te marzenia. Wierzymy, że nasze rozwiązania realnie pomagają ludziom odnieść sukces, nieważne gdzie się znajdują, na całym świecie. Wierzymy w partnerstwo, otwartość i współpracę ponad podziałami. Jesteśmy, żeby pomagać.

Niezawodność godna magii

Podnosimy poprzeczkę niemożliwego, aby Twój projekt mógł odnieść sukces w Internecie – wydajnie, bezpiecznie i bez przerw.

Niezależne klastry obliczeniowe, wielopoziomowa redundancja systemów, która eliminuje tak zwany single point of failure (SPOF), autorskie systemy monitorowania, unikatowy w Polsce i rozbudowany system Anty-DDoS, a to wszystko w Data Center spełniającym rygorystyczne wymagania klasy TIER-3 zapewniają bezpieczeństwo i ciągłość pracy w każdej sytuacji. Posiadamy najważniejsze łącza operatorskie do wymiany ruchu internetowego oraz zasilanie od kilku niezależnych dostawców energii elektrycznej, w tym własny generator prądotwórczy oraz wydzielone sekcje UPS. Nasza platforma jest w całości stworzona przez nas i jesteśmy z tego dumni!

„Doświadczyłem wielu hostingów, ale żaden nie był tak przystępny i uniwersalny jak dhosting.pl. Automatyczne skalowanie oraz serwer z komercyjnym wydaniem LiteSpeed Cache to świetne połączenie dające dużego kopa stronom opartym o WordPressa i nie tylko. Firma urzeka także partnerskim podejściem - to hosting, który z czasem staje się istotnym narzędziem i partnerem w biznesie, a nie smutną rzeczywistością.”

Łukasz Szmigel Webdeveloper

Historia – etapy rozwoju firmy

 • 2002
 • 2005
 • 2006
 • 2007
 • 2009
 • 2012
 • 2013
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020
 • 2021
 • 2022
 • 2002

  Powstanie i uruchomienie projektu demonek.com za pomocą, którego rozpoczęliśmy świadczyć pierwsze usługi hostingowe: serwery WWW i pocztę e-mail. Stworzenie jednego z pierwszych autorskich paneli administracyjnych umożliwiającego zarządzanie usługami poprzez przeglądarkę WWW.

 • 2005

  Znacząca rozbudowa klastra poczty e-mail oraz uruchomienie zaawansowanych modułów zarządzania i kontroli antyspamowej między innymi: BLACKLIST, WHITELIST, GRAYLIST, SPF, TLS-SSL czy RBL. Wraz z wprowadzonymi zmianami zapewniliśmy redundancję systemów ochrony antywirusowej znacznie zwiększających bezpieczeństwo przechowywanych plików i otrzymywanej poczty elektronicznej. Dodatkowo nasi Użytkownicy otrzymali możliwość otrzymywania powiadomień SMS o przychodzącej korespondencji e-mail.

 • 2006

  Uzyskanie i udostępnienie Użytkownikom w standardowej ofercie indywidualnego łącza serwerowego TP S.A. o przepustowości 10 Mbit. Wdrożenie kompleksowych i prostych w obsłudze modułów: zarządzania serwerami DNS domen oraz zakładania kont WWW i e-mail we własnej domenie z obsługą PHP5. Umożliwienie zakładania darmowych skrzynek pocztowych e-mail w ofercie standardowej.

 • 2007

  Uruchomienie serwisu WWW i powstanie marki dhosting.pl mającej za zadanie świadczyć kompleksowe usługi hostingowe dla klientów indywidualnych i biznesowych. Udostępnienie pierwszego na rynku autorskiego panelu administracyjnego dPanel pozwalającego Klientowi w pełni zarządzać posiadanym kontem i usługą w jednym miejscu. Jako jedni z pierwszych na rynku udostępniliśmy 14-dniowy i bezpłatny okres testowy w standardowej ofercie. Kolokacja serwerowni w budynku FIM Tower w Warszawie oraz uzyskanie bezpośredniego styku z łączami operatorskimi TP S.A., WIX i PL-IX.

 • 2009

  Przeniesienie całej infrastruktury do nowej serwerowni HostingCenter oraz pionu administratorskiego. Stworzenie nowoczesnego Biura Obsługi Klienta z kompleksowym systemem obsługi klienta oraz przeniesienie biura do obecnej siedziby firmy. Znaczne zwiększenie limitów adresów IP dostępnych dla naszych Użytkowników dzięki uzyskaniu statusu PI (Provider Independent) w RIPE Network Coordination Center. Wprowadzenie możliwości płatności elektronicznej o przyspieszonym czasie realizacji w ramach umowy partnerskiej z firmą PayU.

 • 2012

  Zniesienie większości ograniczeń dotyczących podstawowych parametrów świadczonych przez nas usług hostingowych. Opracowywanie nowych rozwiązań w oparciu o sugestie przedstawiane przez Użytkowników za pomocą uruchomionego serwisu zmieniaj.dhosting.pl. Znaczne ułatwienie i przyśpieszenie procesu konfiguracji najpopularniejszych programów pocztowych poprzez jego zautomatyzowanie. Udostępnienie rozbudowanego modułu w dPanelu, dzięki któremu Użytkownik może w łatwy i prosty sposób zarządzać zadaniami CRON. Umożliwienie instalacji certyfikatów SSL Wildcard, pozwalających na zabezpieczenie domeny głównej i jej subdomen jednocześnie.

 • 2013

  Stworzyliśmy zupełnie nową i doskonalszą od poprzedniej stronę: dhosting.pl, a razem z nią zaczął funkcjonować rozbudowany serwis wsparcia technicznego dla naszych Użytkowników: pomoc.dhosting.pl, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie najważniejsze kwestie związane z naszymi usługami. Nasi Użytkownicy otrzymali możliwość udziału w Programie Partnerskim dzięki któremu mogą oni czerpać dodatkowe korzyści. Testowo zostało udostępnione API dhosting.pl wszystkim zainteresowanym developerom.

 • 2015

  Przełomowy rok dla naszej firmy. Po ponad rocznych pracach stworzyliśmy całkowicie nową wersję panelu zarządzania dPanel, który otrzymał bardzo dużą liczbą pozytywnych recenzji. Wraz z nowym panelem, zadebiutowały nasze aplikacje mobilne na iOS, Android oraz Windows Phone czyniąc nas jedyną firmą hostingową w Polsce, która umożliwia sprawne zarządzanie usługą niezależnie od urządzenia! Rosnące zainteresowanie ze strony naszych Klientów na domeny .eu spowodowało podpisanie przez nas bezpośredniego partnerstwa z rejestrem EUrid.

 • 2016

  Dzięki wielu zmianom zrealizowanym w poprzednich latach w narzędziach dla Użytkowników, obserwowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania naszymi usługami. Aby zapewnić skalowalność naszego biznesu, nasza organizacja przeszła gruntowne zmiany oraz znacznie rozbudowaliśmy zespół. W październiku 2016 zaprezentowaliśmy na rynku Elastyczny Web Hosting - unikalną usługę, która umożliwia rozliczanie się w zależności od wykorzystanych zasobów i umożliwia automatycznie zwiększanie i zmniejszanie parametrów serwera w zależności od potrzeby stron WWW.

 • 2017

  Pod koniec roku podjęliśmy strategiczne partnerstwo z Data Center ATMAN, gdzie teraz kolokujemy większość naszych serwerów. Budowanie nie tylko najlepszych produktów, ale również oferowanie wysokiej wydajność i stabilności usług, wymusza wybieranie do tego najlepszych partnerów. DC ATMAN-a spełnia rygorystyczne wymagania standardu TIER III i gwarantuje dostępność na poziomie 99,999 proc. Zmiana DC zaspokaja – przede wszystkim – nasze rosnące potrzeby w kwestiach skalowania infrastruktury i podwyższonego bezpieczeństwa, gwarantując wyższą jakość świadczonych usług i ich stabilność.

  Rosnąca dynamika sprzedaży, rozpoznawalność naszej marki i zaufanie Klientów przełożyły się na szybkie powiększenie zespołu – tylko w ciągu jednego roku zespół rozrósł się kilkukrotnie. Z końcem 2017 r. podjęliśmy decyzję o zmianie naszego wysłużonego, coraz ciaśniejszego biura na znacznie obszerniejsze i nowocześniejsze. Przeprowadzka przebiegła sprawnie, a dzięki niej możemy teraz znacznie szybciej obsłużyć zwiększające się zapotrzebowanie Klientów i intensyfikować rozwój struktur wewnętrznych firmy.

 • 2018

  Elastyczny Web Hosting przebojem wkroczył na rynek i w ciągu dwóch lat od jego uruchomienia zaskarbił sobie serca wielu tysięcy użytkowników. Kontynuując jego sukces w Polsce 1 marca rozpoczęliśmy ekspansję globalną z pierwszym przystankiem w USA. Właśnie tego dnia uruchomiliśmy dhosting.com i odpowiednik naszej flagowej usługi, nazwany Dynamic Edge. Dziś dhosting, to marka rozpoznawalna na świecie i śmiało konkurująca z gigantami rynku globalnego w segmencie usług hostingowych.

  10 kwietnia na salony wkroczył nowy dPanel, nasze złote dziecko – autorski panel administracyjny, który od początku swojego istnienia wyznacza standardy w kwestii wygody i rozbudowanych funkcji zarządzania usługą hostingową. 3 odsłona, to gruntownie przebudowany wizualnie i systemowo panel, a także nowe wersje aplikacji mobilnych. Naszym głównym założeniem było uproszczenie wielu procesów wewnętrznych, a także uczynienie panelu lekkim i przyjemnym w użytkowaniu. Stawiamy na to, aby każdy laik był w stanie bez problemu zarządzać swoim kontem hostingowym.

  Na początku września wyjechaliśmy prezentować Elastyczny Web Hosting (Dynamic Edge) na TechCrunch Disrupt 2018, odbywający się w San Francisco. Polecieliśmy na to jedno z największych startupowych wydarzeń w roli sponsora, by zaprezentować szerszemu gronu odwiedzających nasze unikatowe rozwiązania. Odwiedził nas cały ogrom entuzjastycznie nastawionych, żywiołowych ludzi, którzy zostawili sporo cennego feedbacku, ale też wykazywali się dużym zrozumieniem idei produktu i samej oferty.

  W grudniu drugi rok z rzędu Elastyczny Web Hosting dostał wyróżnienie redakcji PC World, tym razem w kategorii „Hosting współdzielony dla bloga”. Wyróżnienie potwierdza nasze zaangażowanie w tworzenie smart-rozwiązań ukierunkowanych na szerokie spektrum potrzeb użytkowników i plasuje nas w czołówce innowacyjnych firm hostingowych.

 • 2019

  Rok 2019 zaczęliśmy od serii konferencji międzynarodowych, gdzie prezentowaliśmy Elastyczny Web Hosting w wersji międzynarodowej – Dynamic Hosting. Wyjazdy rozpoczęliśmy od CloudEXPO Europe organizowanej w Londynie, a następnie byliśmy na konferencji poświęconej rozwojowi cyber-bezpieczeństwa Cybertech w Tel Awiwie. Serię wyjazdów zakończyliśmy podczas TechCrunch Disrupt w San Francisco. Uczestnictwo w tych wydarzeniach pozwoliło nam na wzbogacenie swojej wiedzy na temat funkcjonowania naszej branży na całym świecie oraz rozwój naszej usługi. Wprowadziliśmy także szereg nowości i funkcjonalności do naszych usług wraz z wydaniem najnowszej wersji panelu zarządzania. Najnowsza wersja dPanelu zyskała też nowszy wygląd oraz przyjemniejszy UI.

  Na terenie siedziby naszego biura w Warszawie zorganizowaliśmy urodziny naszej flagowej usługi EWH – #3WH, gdzie zaprezentowaliśmy nowy Program Partnerski wraz z ogłoszeniem o rozpoczęciu stałego wspierania fundacji Mam Marzenie w ramach nowych opcji partycypowania w programie. W spotkaniu wzięło udział 50 naszych partnerów i Klientów. Celem współpracy jest spełnianie – razem z naszymi Klientami – marzeń dzieci, które są związane z umożliwieniem im dostępu do nauki poprzez nowoczesny sprzęt lub aktywizację ich do przyszłego życia zawodowego.

  Ciągły rozwój naszej firmy skutkował zmianą biura na większe w Krakowie. Nasz zespół z roku na rok wzbogaca się o kolejnych członków dRodziny. Razem zamierzamy budować i wspierać ambitne projekty w Internecie.

 • 2020

  W roku 2020 zwiększyliśmy bazę aktywnych Klientów do 40 tys., co plasuje nas w top10 największych firm hostingowych w Polsce – kontynuując rozwój rozpoczęliśmy 2-letni plan przekroczenia bazy 100 tys. obsługiwanych Klientów i osiągnięcie 4 pozycji w top10. W tym roku zwiększyliśmy również zatrudnienie do 50 osób – dRodzina wzbogadziła się o kolejnych ekspertów, którzy już teraz realizują wiele innowacyjnych projektów wypracowanych przez Dział Rozwoju.

  W odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa wprowadziliśmy płatności miesięczne, które wielu nowym firmom ułatwiły przeniesienie swojej działalności do Internetu, a pozostałym pomogły w lepszym zarządzanie kosztami zmniejszając – między innymi – narzut związany ze zwiększonym, jednorazowym wydatkiem za usługę hostingową.

  W marcu uruchomiliśmy akcję edukacyjną #zostańwdomu skierowaną do osób ze statusem ucznia lub studenta, których sytuacja związana z pandemią zmusiła do pozostania w domu. W ramach akcji udostępniliśmy na 6 miesięcy za darmo naszą infrastrukturę do nauki tematów związanych z szeroko rozumianą branżą IT. #zostańwdomu współorganizowali eksperci branżowi, którzy użyczyli za darmo wiedzę i czas na konsultacje. Akcja odbiła się szerokim echem w Internecie i skorzystało z niej kilkaset młodych ludzi wiążących swoją przyszłość z Internetem.

  W kwietniu po kilku miesiącach testów i przygotowań wprowadziliśmy nierelacyjną bazę danych – Redis. Każdy Klient Elastycznego Web Hostingu może włączyć serwer Redis wygodnie, bezpośrednio z panelu i bez kontaktu z supportem. Rozwiązanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i pomaga przyspieszyć strony już kilku tysiącom firm.

  W maju i czerwcu nasze rozwiązania otrzymały wyróżniania od avlab.pl, jednego z największych serwisów w branży bezpieczeństwa w Internecie oraz od PcWorld.pl, znanego serwisu o nowych technologiach, który korzeniami sięga roku 1992. AVLab wyróżnił dhosting.pl, jako „hosting bezpieczny i nowoczesny”. PCWorld.pl wyróżnił naszą usługę po raz czwarty, w tym roku za „Elastyczny Web Hosting z możliwością skalowania zasobów wraz ze wzrostem ruchu na stronie”.

 • 2021

  Pierwszy kwartał 2021 roku spędziliśmy na intensywnych pracach, których rezultatem było oddanie Klientom nowej, odświeżonej wersji panelu administracyjnego – dPanel w wersji 3.5. Oficjalnie do naszych Klientów trafił w marcu i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

  W maju wystartowaliśmy z projektem fachowych poradników. Dzięki nim specjaliści z branży IT wymieniali się fachową wiedzą. W obrębie dhosting.pl i dhosting.pl/pomoc powstały sekcje z poradnikami tworzonymi przez ekspertów, a publikowane treści charakteryzują się wysokim poziomem zaawansowania.

  W lipcu pojawił się długo wyczekiwany przez klientów https://dhostingstatus.pl, czyli serwis, na którym na bieżąco publikowane są rzetelne informacje na temat kondycji naszych systemów.

  We wrześniu wdrożyliśmy do poczty e-mail API, które pozwala zautomatyzować wszelkie działania związane z tą usługą. Dzięki stworzonej przez nas dokumentacji API, Klienci mogą usprawnić wiele procesów, tj. dodawanie i usuwanie skrzynek, zmiana haseł czy zarządzanie protokołami i filtrami antyspamowymi.

  Jesienią pojawił się nowy webmail, który był zapowiedzią wprowadzenia na rynek nowego produktu. W listopadzie światło dzienne ujrzała Poczta Biznesowa, czyli usługa stworzona dla dojrzałych przedsiębiorstw, w których komunikacja mailowa stanowi jeden z głównych filarów działania.

  Na zakończenie roku dodaliśmy do dPanelu możliwość dwustopniowego uwierzytelniania przy logowaniu, aby zwiększyć bezpieczeństwo danych naszych Klientów.

 • 2022

  Początek roku poświęciliśmy pracom nad ogromnym projektem, który jest ukłonem w stronę web developerów. Zaprojektowaliśmy nowy moduł, Kooperację, który został stworzony, aby wspomóc specjalistów tworzących strony internetowe w obsłudze setek projektów realizowanych dla klientów. Daje on możliwość tworzenia kont z uproszczoną procedurą cesji, zarządzania powiązanymi kontami. Ponadto integralną częścią Kooperacji jest Program Partnerski, dzięki któremu za każde przekazane klientowi konto Partnerzy otrzymują prowizję.

  Poczta Biznesowa, która swoją premierę miała w ubiegłym roku, od pierwszego dnia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych Klientów. Dzięki temu w kwietniu została doceniona przez specjalistów z popularnego serwisu DailyWeb.

  W lipcu, aby ułatwić naszym Klientom procedury przedurlopowe, dodaliśmy do dPanelu możliwość ustawienia autorespondera dla wielu skrzynek jednocześnie oraz stworzyliśmy prosty kreator DMARC, który pozwala w łatwy sposób tworzyć rekordy.

  W listopadzie wykonaliśmy ogromny krok w stronę rozbudowy backupów. Liczba kopii zapasowych poczty wzrosła z 3 do 7. Dodatkowo nasi Klienci zyskali możliwość samodzielnego przywracania backupów z dPanelu, bez konieczności kontaktu z supportem. Zwiększyliśmy również możliwości w zakresie API, dodając nowe endpointy.

Zacznij testy jeszcze dziś!

 • 14 dni darmowych testów
 • Zadowolenie lub zwrot pieniędzy
 • Przeniesiemy Twój hosting za darmo

Załóż hosting na 14-dniowy bezpłatny test