Masz pytania? Poniżej odpowiedzieliśmy na najważniejsze
Jak działa elastyczne skalowanie?
Elastyczne skalowanie automatycznie dopasowuje zasoby (CPU oraz RAM) do aktualnych potrzeb stron WWW i aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu, w ramach jednej usługi hostingowej, można obsłużyć ogromne wolumeny odwiedzin stron lub po prostu utrzymywać aplikacje, które z różnych powodów działają nieoptymalnie. Nasza usługa udowodniła już wielokrotnie, że jest w stanie obsłużyć nawet kilkadziesiąt tysięcy użytkowników na stronie WWW jednocześnie.
Czy to chmura obliczeniowa? Potrzebuję wiedzy technicznej lub administratora do obsługi?
Absolutnie nie! W przeciwieństwie do tradycyjnej chmury, serwerów VPS czy dedykowanych Elastyczny Web Hosting działa w sposób zbliżony do zwykłego hostingu. Nasi administratorzy w pełni dbają o warstwę fizyczną i systemową, a Ty otrzymujesz prosty panel zarządzania, z poziomu którego dodasz stronę WWW, skrzynkę e-mail czy zalogujesz się na FTP. Dokładamy starań, aby zaawansowana technologia była ukryta pod warstwą prostego interfejsu, z którego skorzysta osoba, która na co dzień radzi sobie z portalem typu Facebook.
Z jakimi kosztami muszę się liczyć, jeśli myślę o wykorzystaniu elastycznego skalowania?
Elastyczny Web Hosting to koszt 240 zł netto rocznie, więc zdecydowanie poniżej rynkowej średniej patrząc na ilość zasobów do Twojej dyspozycji (2 GB RAM i 1 GHz CPU). Klienci przenoszący do nas serwisy z popularnych w Polsce firm hostingowych zazwyczaj nie potrzebują korzystać z elastycznego skalowania, ponieważ bazowe w usłudze parametry w pełni wystarczają. Nasza usługa jest rozwiązaniem bolączek wszystkich tych, którzy przekraczają „parametry bezpieczeństwa”, korzystają z drogich serwerów VPS/dedykowanych lub muszą być zawsze gotowi na nagły wzrost ruchu.
Czy muszę korzystać z elastycznego skalowania, jeśli moja strona nie jest bardzo popularna?
Jeśli Twoja strona do prawidłowego działania nie potrzebuje więcej niż 2 GB RAM lub 1 GHz CPU, to zdecydowanie nie. Gdyby jednak ruch na Twojej stronie znacząco wzrósł, to w pogotowiu czekają dodatkowe zasoby, które nie dopuszczą do przerwy w działaniu. Środki za dodatkowe parametry pobierane są z wcześniej doładowanego przez Ciebie salda elastycznego skalowania raz na godzinę.
Czym jest saldo elastycznego skalowania?
Za dodatkowe zasoby rozliczasz się w modelu pre-paid, tzn. że doładowujesz swoje konto wybraną przez siebie kwotą, a system automatycznie pobierze odpowiednią kwotę zależną od ilości wykorzystanych zasobów. Każda usługa w dhosting.pl otrzymuje w prezencie 5 zł na start. Wielu naszych wieloletnich Klientów wciąż posiada te środki. :)
Ile będzie kosztowało utrzymanie mojej strony?
Dysponujemy specjalnym zestawem algorytmów, które w ciągu 4 dni zbadają zapotrzebowanie Twojej strony i zaprezentują raport z wykresami podsumowującymi wykorzystanie serwera oraz koszty, które będą konieczne do utrzymania prawidłowo działającej strony WWW. Przeczytaj więcej →
Elastyczne skalowanie w przypadku użycia procesora jest rozliczane jako średnia wszystkich wykorzystań procesora w ciągu minuty przez konto użytkownika. Dane te zbierane są co sekundę.
Zakładając, że proces wykorzysta maksymalne parametry usługi tj. 24 GHz przez dokładnie jedną sekundę, a następnie przez kolejne 59 sekund wykorzystanie pozostanie na poziomie 0 GHz rozliczenie będzie wskazywać na zużycie 0,4 GHz w ciągu tej minuty. Warto pamiętać, że dzięki temu modelowi wspomniana operacja jest dużo szybsza niż gdyby przez 60 sekund proces korzystał stale z 0,4 GHz mocy CPU.
Za wykorzystanie pamięci RAM odpowiada w głównej mierze liczba interpreterów PHP uruchomionych w danym momencie. Zużycie wzrasta w widoczny sposób w przypadku, gdy interpreter PHP potrzebuje dodatkowych zasobów (np. pobierając do pamięci duży plik albo wynik dużego zapytania z bazy danych) oraz wtedy gdy uruchamiany jest przez serwer www dodatkowy interpreter. Taka sytuacja może wystąpić gdy poprzedni interpreter nie nadąża z obsługą żądań.
Gdy liczba interpretatorów się nie zmienia, włączenie elastycznego skalowania w większości przypadków utrzymuje zużycie pamięci na tym samym poziomie. W sytuacjach zwiększonego ruchu na stronie zapotrzebowanie na zasoby będzie się podwyższało, a usługa ponownie uruchomi na chwilę dodatkowe kopie interpreterów.
Zarządzanie elastycznym skalowaniem w dPanelu
-
Jak działa elastyczne skalowanie?
Elastyczne skalowanie automatycznie dopasowuje zasoby (CPU oraz RAM) do aktualnych potrzeb stron WWW i aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu w ramach jednej usługi hostingowej można obsłużyć ogromne wolumeny odwiedzin stron lub po prostu utrzymywać aplikacje, które z różnych powodów działają nieoptymalnie. Elastyczne skalowanie jest kluczową częścią naszej flagowej usługi – Elastycznego Web Hostingu.
-
Czym różni się Elastyczny Web Hosting od tradycyjnego hostingu współdzielonego?
Brakiem „parametrów bezpieczeństwa”. Hosting współdzielony posiada liczne ograniczenia określające, w jaki sposób można korzystać z danej usługi. Usługodawcy prezentują teoretycznie wysokie zasoby CPU i RAM (np. aż 4 vCPU), jednak ich realne wykorzystanie w praktyce nie jest możliwe, ponieważ wprowadzone są równolegle liczne ograniczenia.
Przykładowe parametry bezpieczeństwa: maksymalna liczba zapytań liczona na serwer w ciągu dnia, maksymalna liczba połączeń liczona w ciągu dnia, maksymalny czas użycia procesora, maksymalna liczba pobranych rekordów z bazy danych.
Drugą istotną różnicą jest możliwość elastycznego skalowania. Dzięki temu rozwiązaniu łączymy największe korzyści hostingu współdzielonego (niska cena, proste zarządzanie) z możliwościami zaawansowanych rozwiązań znanych z cloud computing. Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową i zakładasz jej sukces, po co martwić się w przyszłości koniecznością migracji na rozwiązania VPS lub serwery dedykowane? Elastyczny Web Hosting jest zawsze gotowy na przyjęcie dodatkowego ruchu użytkowników.
-
Czy elastyczne skalowanie musi być włączone?
Nie, jego włączenie jest całkowicie dobrowolne, jednak zalecamy korzystanie z tej możliwości. Nigdy nie wiemy, czy nasza strona WWW nie będzie potrzebowała większych zasobów do aktualizacji lub ktoś nas nie poleci w Internecie i sprowadzi setki/tysiące odwiedzających.
-
Czy elastyczne skalowanie ma ograniczenia (parametry bezpieczeństwa)?
Nasi Klienci mogą bez żadnych dodatkowych konsultacji korzystać z parametrów do 64 GB RAM, 24 GHz CPU, 1000 GB powierzchni. Jeśli szacujesz, że możesz potrzebować więcej zasobów lub nie jesteś tego pewny/a – napisz do nas. Nasi administratorzy opiekują się startem dziesiątek ogromnych projektów w Internecie rocznie lub landing page kampanii telewizyjnych znanych z najpopularniejszych stacji w Polsce.
-
Czy podstawowe parametry Elastycznego Web Hostingu bez elastycznego skalowania będą wystarczające dla mojej strony WWW?
Zdecydowana większość naszych Klientów korzysta z elastycznego skalowania wyłącznie okazyjnie, a kilkadziesiąt procent nigdy go nie włączyło. Każda strona WWW jest inna, dlatego niestety jednoznacznie nie można na to odpowiedzieć.
-
Czy moja strona dzięki elastycznemu skalowaniu będzie wczytywała się szybciej niż u konkurencji?
Dostępność zasobów serwera jest jednym z elementów wpływających na szybkość wczytywania strony WWW, ale nie jedynym. W naszym Biurze Obsługi Klienta pracują specjaliści, którzy posiadają duże doświadczenie w optymalizacji serwisów i zwiększaniu szybkości wczytywania.
-
Ile kosztuje elastyczne skalowanie?
Elastyczne skalowanie rozliczane jest godzinowo wyłącznie za wykorzystane zasoby ponad te podstawowe, które są wliczone w standardowy abonament EWH.
Sprawdź, ile wyniesie koszt Twojego hostingu →
Pamiętaj, że różnica pomiędzy EWH, a innymi rozwiązaniami polega na rozliczaniu zasobów, które są faktycznie wykorzystane. Kupując serwer VPS/dedykowany płacisz za zasoby, których nie wykorzystujesz przez 95% czasu, ale muszą być zapewnione, aby strona działała płynnie w przypadku większego ruchu. W dhosting.pl zapłacisz wyłącznie za 5% przypadków, gdy one faktycznie będą potrzebne.
Użytkownicy, przenoszący się z serwerów dedykowanych i VPS średnio zmniejszyli koszt usługi o 70% w skali roku!
-
W jaki sposób zasilić saldo elastycznego skalowania?
Saldo elastycznego skalowania możesz doładować bezpośrednio w dPanelu.
-
Czy mogę kontrolować wydatki?
EWH posiada wbudowane możliwości kontrolowania wydatków jak i wykorzystania zasobów. Możesz ustawić limit wykorzystania środków w skali dnia/tygodnia/miesiąca.
-
Czy mogę płacić stałą kwotę za hosting?
Tak! Jeśli nie będziesz korzystać z elastycznego skalowania, koszt Twojego hostingu będzie stały.
-
Czy otrzymam fakturę VAT za zasilenie salda elastycznego skalowania?
Tak, faktura jest wystawiana zaraz po doładowaniu salda w dPanelu.
-
Co się stanie po wyczerpaniu środków elastycznego skalowania?
Po wykorzystaniu salda elastycznego skalowania przyznawanie dodatkowych zasobów zostanie wyłączone, o czym zostaniesz poinformowany poprzez e-mail. Saldo nie może być ujemne, dlatego nie musisz się martwić o nieplanowane i nieprzewidziane koszty.