Wyłączenie dFTP, nowe funkcjonalności w API

Wyłączenie dFTP

informujemy o istotnej zmianie w dPanelu, która będzie obowiązywać od 02.11.2023 roku. 

Od tego dnia, w naszym panelu administracyjnym, wyłączona zostanie możliwość korzystania z dFTP. Decyzja ta została podjęta z powodu problemów z usługą zgłaszanych przez naszych Klientów oraz braku możliwości rozwoju i poprawy obecnego rozwiązania.  

Chcielibyśmy podkreślić, że brak dFTP w dPanelu ma charakter tymczasowy. Pracujemy nad nowym rozwiązaniem, które pozwoli użytkownikom lepiej zarządzać zasobami na serwerze. Do tego czasu zalecamy korzystanie z zewnętrznych klientów FTP, takich jak np. FileZilla.  

Aktualizacja api.dhosting.pl

Na podstawie zgłoszeń użytkowników dodaliśmy do API nowe funkcjonalności, z których już dziś mogą korzystać nasi Klienci.

Dodane zostały nowe endpointy:

  • /email/setAutoresponder – umożliwia ustawienie i sprawdzenie statusu autorespondera na skrzynce mailowej, w tym możliwość ustawienia tematu, treści automatycznej wiadomości oraz ustalenie daty OD oraz DO, kiedy autoresponder ma działać.
  • /emailAlias/getAliasList – umożliwia wyświetlenie wszystkich aliasów na koncie z możliwością zawężenia listy aliasów do tych w wybranej domenie.

Ponadto zaktualizowany został endpoint:

  • /email/getMailboxInformation – dodano informację o liczbie wiadomości na skrzynce e-mail, oraz informacje o posiadanych aliasach przypisanych do konkretnej skrzynki e-mail.

Pozostałe niezbędne informacje znajdziesz w dokumentacji API.

W celu aktywowania API, zaloguj się do dPanelu i aktywuj dostęp w zakładce API.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły