10000 użytkowników w ciągu minuty? Z Elastycznym Web Hostingiem to możliwe

Elastyczny Web Hosting to flagowa usługa dhosting.pl, która rozwijana jest od 2016 roku. Główną zaletą produktu jest jego skalowalność, dzięki której twoja strona internetowa jest zawsze dostępna. Skalowanie pozwala na utrzymanie ogromnego ruchu, co nie jest oczywiste w przypadku hostingu współdzielonego.

Skalowanie w zależności od zapotrzebowania strony internetowej, automatycznie zwiększa parametry – RAM oraz CPU. Dzięki temu twoja strona będzie zawsze dostępna, niezależnie od obciążenia.

Żeby zaprezentować potencjał elastycznego skalowania przeprowadziliśmy stress testy przy pomocy narzędzia Loader.io, które pozwala na utworzenie tysięcy jednoczesnych połączeń wymierzonych w stronę www.

Metodologia testów i konkurencja

Loader.io został skonfigurowany w taki sposób, żeby wysyłał 10000 zapytań GET w ciągu jednej minuty. Test był przerywany w momencie, w którym 100% aktualnych zapytań czekało powyżej 15 sekund na odpowiedź serwera.

Testowaną stroną w każdym przypadku była strona oparta o CMS WordPress w wersji 5.3.2 z zainstalowanym motywem Twenty Twenty z PHP 7.4. Strona była pozbawiona wszelkich wtyczek, wpisów, komentarzy oraz systemu cache’ującego.

Tym samym testom poddaliśmy takie same strony www umieszczone na serwerach konkurencji. Wybraliśmy dwie usługi tworzone przez firmy hostingowe znajdujące się w pierwszej dziesiątce w Polsce pod kątem liczby zarejestrowanych domen. Serwery działają na dyskach SSD i są nieco droższe od Elastycznego Web Hostingu w skali roku.

Wyniki testów

Wyniki rozpatrywane są w czterech kategoriach:

  • Average Response Time (średni czas odpowiedzi serwera).
  • Minimal Response Time (minimalny czas odpowiedzi serwera).
  • Maximum Response Time (maksymalny czas odpowiedzi serwera).
  • Success (liczba połączeń, które zakończyły się sukcesem).

Average Response Time

average response time

Średni czas odpowiedzi serwera w przypadku Hostingu #1 wyniósł aż 13770 ms, w przypadku Hostingu #2 8739 ms. Serwer dhosting.pl dzięki elastycznemu skalowaniu był w stanie odpowiadać w ciągu 162 ms pomimo gigantycznego obciążenia.

Minimal i Maximum Response Time

maximum response time

minimal response time

Serwer dhosting.pl w najlepszym momencie potrzebował zaledwie 100 ms, żeby odpowiedzieć na zapytanie, inne hostingi 300 oraz 121 ms.

Maksymalny czas odpowiedzi serwera w przypadku dhosting.pl to niespełna półtorej sekundy. W przypadku pozostałych usług trwało to zdecydowanie dłużej – ponad 15 oraz 16 sekund.

Success

success

Wyłącznie dhosting.pl było w stanie prawidłowo odpowiedzieć na wygenerowane 10000 zapytań w ciągu jednej minuty. W przypadku Hostingu #1 wystarczyło 1100 zapytań, żeby serwer złożył kapitulację. Hosting #2 był nieco bardziej wytrzymały, ale po 4629 zapytaniach także wywiesił białą flagę. Testy w przypadku serwerów konkurencji kończyły się przed czasem, to znaczy, że 100% aktualnych zapytań czekało powyżej 15 sekund na odpowiedź serwera.

Czy 10000 zapytań to limit Elastycznego Web Hostingu?

Absolutnie nie! Elastyczny Web Hostingu pozwala na automatyczne skalowanie do 24 GHz CPU oraz 64 GB RAM (dla bardziej wymagających klientów jesteśmy w stanie przydzielić jeszcze wyższe zasoby). Powyższe testy zmusiły serwer do przydzielenia dodatkowych zasobów, ale sporo pozostało w zapasie.

cpu skalowanie

ram skalowanie

Do prawidłowego obsłużenia 10000 zapytań w ciągu jednej minuty system przydzielił 8 GHz CPU, natomiast wykorzystanie RAM nie dobiło nawet do 1 GB. W zapasie cały czas oczekiwało 16 GHz CPU.

Niestety Loader.io nie pozwala na wygenerowanie większej liczby zapytań.

Powyższe testy jasno pokazują potencjał, który drzemie w Elastycznym Web Hostingu. Ten produkt jest najlepszym wyborem dla serwisów z viralowym potencjałem – blogerów, którzy wzbudzą gigantyczne zainteresowanie swoim artykułem, czy sklepów internetowych uruchamiających promocję i oczekujących zwiększonego ruchu.

Przeczytaj więcej o Elastycznym Web Hostingu oraz o darmowej migracji twoich stron www z serwerów konkurencji na nasze.

2 Comments

  1. W porównaniu brakuje mi informacji o ustawieniach samego PHP’a bo mają bardzo duże znaczenie, a z tego co pamiętam dhosting ma odpowiednią optymalizację pod to. Jednak nie ujmuje to wyższością dhosting’u nad resztą konkurentów pod względem zarządzania zasobami.

  2. Życzyłbym sobie ruchu rzędu 10 tysięcy UU na minutę :) Na razie w sezonie mam 15-20 tysięcy UU dziennie i dHosting daje sobie radę bez mrugnięcia okiem :)

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły