PHP 8.2 już na naszych serwerach!


Mamy dla Was dobrą wiadomość – w tym tygodniu została wprowadzona nowa wersja PHP. Od marca możecie korzystać z PHP w wersji 8.2, która wnosi kolejne poprawki w wydajność aplikacji, oraz podnosi poziom bezpieczeństwa napisanych w tym języku witryn. Pierwsze testy pokazują, że najnowsza wersja PHP wpłynęła na przyśpieszenie stron WWW uruchamianych za jej pomocą. Z pełnym phpinfo() wersji 8.2 wraz z dostępnymi modułami możecie zapoznać się pod adresem: http://phpinfo82.dhosting.pl/ , a dla pozostałych wersji phpinfo() dostępne jest w artykule na naszej pomocy: https://dhosting.pl/pomoc/baza-wiedzy/jakie-moduly-sa-dostepne-na-poszczegolnych-wersjach-phpinfo/ 

Wydajniejsza i bezpieczniejsza strona WWW.

W trakcie analizy zmian i dodatków wprowadzonych do PHP 8.2 zauważamy, że autorzy PHP 8.2 rozbudowali i zoptymalizowali rozwiązania zapoczątkowane w PHP 8.1. Warto jednak zwrócić uwagę na nowości, które usprawnią pracę programistów tworzących aplikacje w tym języku. Mowa o Standalone Types oraz Readonly Classes. Dzięki wersji 8.2 mamy możliwość zwracania typów danych w sposób separatywny wraz z określeniem ich właściwości i parametrów – jako true, false i null. Możemy również definiować klasy jako “tylko do odczytu”, co skutkuje prostszym w zapisie i lepiej zoptymalizowanym kodem aplikacji. 

Kolejną nowością w wersji 8.2 są wprowadzone Disjunctive Normal Form Types, czyli typy DNF, które pozwalają na łączenie ze sobą typów unijnych oraz krzyżowych. Jednak uważamy, że największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma wprowadzony mechanizm Sensitive Parameter Redaction Support, czyli redakcja parametrów względem wrażliwych wartości. Dzięki temu mechanizmowi podczas występowania błędów w strukturze kodu, wszystkie wrażliwe informacje oznaczone atrybutem #[\SensitiveParameter] nie zostaną uwidocznione w śladzie kodu. 

Najbardziej nas cieszy to, że tworzenie dynamicznych atrybutów w klasie od tej wersji jest niezalecane (deprecated) aby pomóc w uniknięciu błędów i literówek. Jeśli istnieje konieczność stosowania dynamicznych atrybutów należy dodać do klasy atrybut #[\AllowDynamicProperties].

PHP 8.2 dostępny na serwerze www, z poziomu konsoli SSH oraz w zadaniach CRON.

Najnowsza wersja PHP 8.2 jest już dostępna u nas na serwerach www, ale również można ją wybrać w zadaniach CRON oraz z poziomu konsoli SSH – więcej informacji w tym artykule https://dhosting.pl/pomoc/baza-wiedzy/jakie-wersje-php-sa-dostepne-na-poziomie-konsoli-ssh/ .  

UWAGA!  PHP 8.2 jest wersją rozwojową i zalecamy ostrożność w trakcie jej przełączania. Po ustawieniu nowej wersji PHP, warto upewnić się, czy strona działa poprawnie. W razie problemów z przełączeniem wersji PHP w dPanelu zachęcamy do zapoznania się z artykułem na naszej pomocy https://dhosting.pl/pomoc/baza-wiedzy/zmiana-wersji-php/ lub do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły