[Aktualizacja] – Automatyczne usuwanie wiadomości z folderów Spam oraz Kosz po 30 dniach

W usłudze pocztowej, w nocy z 3 na 4 (środa) października 2023 r. rozpocznie działanie mechanizm odpowiadający za automatyczne usuwanie wiadomości, które są starsze niż 30 dniz folderów Spam oraz Kosz. Dzięki temu nie musisz przejmować się, że usunięte lub niechciane wiadomości będą niepotrzebnie zajmować miejsce na Twojej skrzynce pocztowej. Jest to krok mający na celu uporządkowanie przestrzeni pocztowej naszych klientów.

Wiadomości będą automatycznie usuwane po okresie 30 dni od momentu przeniesienia ich do odpowiednich folderów (Kosz, Spam). Okres ten nie jest zależny od daty dostarczenia wiadomości e-mail na skrzynkę pocztową.

Przykład: Wiadomość dostarczono na skrzynkę 7 lipca. Dnia 1 sierpnia została ona skasowana (czyli przeniesiona do folderu Kosz). Z folderu Kosz zostanie usunięta z dniem 31 sierpnia. 

Jeżeli nie chcą Państwo, aby mechanizm działał na Państwa koncie, możliwa jest jego dezaktywacja z poziomu dPanelu:

  1. Przejdź do dPanelu z przycisku powyżej.
  2. W prawym górnym rogu kliknij w menu użytkownika i wybierz „Ustawienia”.
  3. Po lewej stronie wybierz zakładkę „Personalizacja”.
  4. Sprawdź, czy opcja „Automatyczne usuwanie wiadomości z folderów Kosz i Spam” jest odznaczona. 

W związku z tym zalecamy również sprawdzenie, czy na Państwa skrzynkach w folderach Spam oraz Kosz, nie znajduje się obecnie korespondencja, którą uznają Państwo za wartościową. Po wdrożeniu mechanizmu odzyskanie wiadomości z folderów Spam oraz Kosz stanie się niemożliwe. Mechanizm będzie stopniowo implementowany na kolejne serwery pocztowe, może zdarzyć się zatem sytuacja że zmiana na państwa skrzynce pocztowej wejdzie w życie np. po tygodniu od wyżej wspomnianej daty wdrożenia.

Zmiany te wprowadzamy w odpowiedzi na liczne zgłoszenia, które od Państwa otrzymaliśmy i mają na celu m.in. ułatwienie utrzymanie porządku na skrzynkach mailowych. Takie rozwiązania są obecnie standardem dla usług pocztowych. 

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły