6 świetnych motywów do WordPressa w stylu Medium

Proste, nieskomplikowane motywy do WordPressa zyskują na popularności. Powoli odchodzi się od przeładowanych treściami szablonów, do czego bez wątpienia przyczynił się serwis Medium, który urzekł wszystkich swoim schludnym wyglądem i układem nastawionym na wygodną konsumpcję treści. W związku z tym prezentujemy 6 motywów, dzięki którym Twój blog będzie wyglądał podobnie do Medium.

Twórcom Medium projektującym wygląd swojego nowego serwisu zależało głównie na tym, żeby każdy, kto odwiedzi ich serwis, był w stanie bezboleśnie konsumować treści artykułów tam opublikowanych.

medium theme

Na wygodę w konsumowaniu treści opublikowanych na łamach Medium wpływ ma wiele czynników, ale najważniejsze są zdecydowanie:

  • Wąski układ (700px), dzięki któremu czytelnik nie gubi się w treści.
  • Duży font (21px), który pozwala na wygodne czytanie na ekranie komputera, smartfona czy tabletu.
  • Idealnie dobrana wysokość wiersza.
  • Duże odstępy pomiędzy akapitami wyraźnie oddzielające kwestie poruszane w artykule.

Popularność Medium nie przeszła niezauważona wśród twórców komercyjnych motywów, którzy tworząc nowe projekty wykorzystywali najlepsze aspekty serwisu. Motywy, które polecamy w tym artykule nie są plagiatami, ich cechą wspólną jest nastawienie na wygodną konsumpcję treści, a to w przypadku blogów jest najważniejsze.


typology wordpress theme

Typology – Text Based Minimal WordPress Blog Theme

Opis | Live Preview | Cena: $49

To chyba najbardziej czytelny szablon, który udało mi się znaleźć w przepastnych repozytoriach ThemeForest. Nie jestem wielkim fanem tak ogromnych sliderów na stronie głównej, ale dzięki personalizacji w łatwy sposób można je zredukować do przystępnej formy lub całkowicie zlikwidować.


universe wordpress theme

Universe – Clean, Simple & Minimal WordPress Blog Theme

Opis | Live Preview | Cena: $39

Osobiście zmniejszyłbym nieco zdjęcia tak, żeby nie zajmowały całego ekranu, ale jeśli komuś zależy na ich jednoczesnej ekspozycji i czytelnej treści, to prawdopodobnie lepszego motywu nie znajdzie.


cedar wordpress theme

Cedar – Responsive WordPress Blog Theme

Opis | Live Preview | Cena: $49

Jedyną rzeczą, która nie do końca odpowiada mi w przypadku tego motywu, jest zajmujący cały ekran nagłówek strony głównej i wygląda na to, że autorzy nie przewidzili innej opcji bez zagłębiania się w kod. Poza tym, projekt godny głośnych braw.


ember wordpress theme

Ember – Responsive WordPress Blog Theme

Opis | Live Preview | Cena: $49

Motyw bardzo podobny do poprzedniego i nie bez przyczyny, ponieważ twórcami są te same osoby.


tabor wordpress theme

Tabor — Blog WordPress theme for Professional Writers & Coaches

Opis | Live Preview | Cena: $69

Zdecydowanie najdroższy ze wszystkich zaprezentowanych motywów. Czy zasługuje na taką cenę? Kwestia gustu. Na pewno zmniejszyłbym nieco wytłuszczenie tytułów i opisów znajdujących się pod nimi (Updated December 21, 2017 by Rich Tabor). Poza tym na pewno spełnia swoje zadanie. Czysty, schludny i czytelny projekt.


waves wordpress theme

Waves – Personal and Community Blogging Theme

Opis | Live Preview | Cena: $39

Niska cena i najlepszy układ na stronie głównej ze wszystkich zaproponowanych motywów. Na minus niestety główny font i wygląd stopki, ale to na szczęście można szybko zmienić kilkoma modyfikacjami w CSS.


Sprawdź nas, Elastyczny Web Hosting przyjmie każdy ruch z Twojej strony!

Oto nasze propozycje czytelnych i schludnych szablonów do WordPressa. Chętnie posłuchamy, jakie są Twoje propozycje, więc daj znać – sekcja z komentarzami jest dla Ciebie.

3 Comments

  1. Znam deweloperów co specjalnie korzystają z prostych motywów szablonu tzn. lite by móc później bez problemu na nich pracować bez problemu z page speedem co jest często problemem przy tworzeniu i optymalizacji strony.

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wspierajmy środowisko

Jako Partner dhosting.pl możesz dołączyć do grona klientów, którzy wspierają proekologiczne działania sadząc drzewa w całej Polsce. Razem zadbajmy o planetę.

Nasze social media

3,214FaniLubię
124ObserwującyObserwuj
195ObserwującyObserwuj
74SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie komentarze

Kontakt z nami

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Infolinia: +48 22 292 01 01
Handlowy: +48 22 292 01 23
E-mail: bok@dhosting.pl

Podobne artykuły