Black Friday 2020

Tylko dziś 50% rabatu na Elastyczny Web Hosting!
Do końca promocji pozostało:

godziny

minuty

sekundy

Migracja twoich stron gratis

Hosting dla ambitnych projektów.

Case Study

Kilkadziesiąt stron na jednej usłudze? To możliwe. Case study SMUW

SMUW

Krótko o firmie

SMUW to agencja kreatywna działająca na rynku od 2013 roku specjalizująca się w tworzeniu stron internetowych i logotypów. Jak sami o sobie mówią - fascynuje ich szeroko pojęta kreacja, a głównym celem jest tworzenie projektów, które na siebie zarabiają. Wśród klientów znajdują się między innymi takie firmy jak Brand24 czy CupSell.

Na początku był zenbox.pl

SMUW poza tym, że tworzy witryny internetowe i odpowiada za stronę kreatywną firm, zapewnia im również obecność w internecie. Dzięki temu klienci SMUW mogą skupić się na prowadzeniu biznesu i nie muszą myśleć o tym, który hosting wybrać. W tym momencie agencja odpowiada pośrednio za hostowanie ponad 25 stron i 25 skrzynek pocztowych, które generują około 120 tys. odwiedzin miesięcznie.

Bartosz Andrzejewski, założyciel agencji SMUW do grudnia 2015 roku korzystał z usług zenbox.pl. Niestety ze względu na problemy z pocztą, a później ze znacznie wydłużonymi czasami dostępu i supportem, który w dobie kryzysu nie był tak pomocny jak przed kłopotami, postanowił poszukać innego hostingu.

Koszt hostingu w zenbox.pl wynosił 300 zł brutto rocznie, u nas - 246 zł brutto rocznie. Niewiele mniej, dlatego warto porównać parametry bezpieczeństwa obu usługodawców.

dhosting.pl
zenbox.pl
Koszt roczny
246 zł brutto
300 zł brutto
Model rozliczania
Roczny + zużyte zasoby
Miesięczny, roczny
Pojemność konta
Bazowo 50 GB, skalowanie do 1 TB
Bez limitu
Typ dysków
SSD
SSD
Transfer danych
Bez limitu
Bez limitu
Własny adres IP
Tak
Nie
Zasoby procesora
Bazowo 1 GHz, skalowanie do 24 GHz
2 rdzenie procesora
Maksymalna ilość pamięci RAM dla wszystkich procesów
Bazowo 1 GB, skalowanie do 64 GB
4 GB
Maksymalna pamięć RAM dla jednego procesu
1 GB
512 MB
Maksymalna liczba procesów PHP/CGI
Bez limitu
100
Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP/CGI
Bez limitu
300 s.
Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń HTTP
Bez limitu
Bez limitu
Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do baz danych
Bez limitu
100
Maksymalny czas wykonywania zapytania do bazy
Bez limitu
60 s.
Zadowolenie klienta
Tak
Nie

SMUW poznaje dhosting.pl

Bartoszowi zależało głównie na prędkości działania. Na podstawie wielu pozytywnych opinii, które znalazł w internecie, postanowił wypróbować nasze usługi. Na naszą korzyść zadziałał nowoczesny i responsywny panel administracyjny, który przekonał ostatecznie agencję SMUW do dhosting.pl. Decyzja zapadła.

Migracja na nasze serwery

Migracja, jak mówi właściciel agencji SMUW, przebiegła bez najmniejszych komplikacji. Był w szoku, a my lubimy pozytywnie szokować naszych klientów, więc cel został osiągnięty. Cały proces zajął nam niecałe 4 godziny. Strona główna SMUW i wszyscy klienci agencji trafili pod nasze skrzydła.

Po systematycznych przenosinach z jednej firmy do drugiej, w końcu udało się znaleźć hosting na bardzo dobrym poziomie, w przystępnej cenie. Pierwszy raz nie planujemy zmiany i nie zauważamy spadków jakości serwerów po paru miesiącach użytkowania, jak ma to miejsce u konkurencji.

Bartosz Andrzejewski

Właściciel SMUW

Widać na powyższym przykładzie, że nawet agencja, która odpowiada za pośrednie hostowanie kilkudziesięciu stron i skrzynek pocztowych, znajdzie dla siebie miejsce w dhosting.pl, a Elastyczny Web Hosting z powodzeniem sprawdzi się, jeśli mowa o prędkości działania.

background

Przeniesiemy Twój hosting za darmo

14 dni darmowych testów

Zobacz wszystkie case study